En
تاریخ : شنبه 9 آذر 1398
کد 4441

فعالیت 5 مرکز تست اچ.آی.وی در دماوند

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه مبتلایان به ایدز که تحت درمان هستند، عمر عادی خواهند داشت، گفت: در شهرستان دماوند پنج مرکز تست HIV فعال است.

به گزارش روابط عمومی شبکه، حسن خیرخواه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جدیدا در خصوص بیماری ایدز مطالبی مطرح است اما اگر این بیماری به موقع شناسایی شود و بیمار تحت درمان قرار بگیرد، عمر طبیعی خواهد داشت و با درمان مناسب، انتقال ویروس اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: فرد مبتلا به HIV می تواند مانند بقیه افراد زندگی عادی داشته باشد اما باید تحت درمان قرار گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: تا وقتی مردم با این موضوع آشنا نباشند، شناسایی بیماری اتفاق نمی‌افتد و در نتیجه باید فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی بیشتری انجام داد.

خیرخواه با بیان اینکه انگ بیماری و مسائل فرهنگی مانع شناسایی مبتلایان به ایدز است، ادامه داد: تنها مشکل ما در زمینه شناسایی بیماران مبتلا به ایدز، انگ بیماری و مسائل فرهنگی است که به اطلاع‌رسانی و آموزش نیاز دارد؛ این مشکلات باعث خواهد شد تا نتوانیم مبتلایان به ایدز را به طور کامل شناسایی کنیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه بیماریابی در زمینه ایدز به صورت تصادفی نیست، بلکه بیماریابی فعال در این زمینه وجود دارد، افزود: در شهرستان دماوند حداقل ۵ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی وجود دارد که تست HIV را به صورت داوطلبانه انجام می‌دهند.

خیرخواه در پایان خاطرنشان کرد: در این مراکز بعد از انجام مشاوره داوطلبانه، برای افرادی که دارای رفتار پرخطر هستند، تست ها انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در شنبه 9 آذر 1398
  • توسط روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 7