En
تاریخ : شنبه 9 آذر 1398
کد 4453

برگزاری یادواره شهدای عرصه خدمت در دماوند

یادواره شهدای عرصه خدمت در دماوند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری دماوند، سردار یوسف فروتن، از یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس و استاد دانشگاه، روز پنجشنبه در این آیین که به مناسبت هفته بسیج در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند با حضور اقشار مختلف مردمی، کارمندان و خانواده معظم شهدا برگزار شد، اظهار کرد: بسیج یعنی داشتن روحیه ایثار و از خودگذشتگی تا برای حفظ آرمان ها و اعتقادات خود مقابل دشمن ایستادگی کرده و از جان خود بگذرد.

وی ادامه داد: در دوران آغاز پیروزی انقلاب اسلامی که دشمن در تلاش بود تا حرکت عظیم انقلاب و اهداف آن را نابود و سرنگون کند، دستور امام خمینی (ره) برای تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی و شکل گیری بسیج موجب شد تا اهداف آنان خنثی شود.

این یادگار ارزشمند دوران دفاع مقدس با بیان اینکه امروز باید روحیه بسیجی را در کشور در تمامی عرصه‌ها تقویت کرد، بیان داشت: حضور مردم با روحیه بسیجی در تمامی صحنه‌ها، دشمن را شکست می‌دهد و همین امر آنان را به هراس انداخته است.

سردار فروتن تصریح کرد: امروز اگر ایران اسلامی عزت و شرف دارد از همین روحیه بسیجی است؛ جوانان کشور همچون شهید باکری در دوران دفاع مقدس با داشتن روحیه بسیجی و همتی عظیم برای حفظ خاک کشور ایستادگی کردند و نام و یادشان همواره ماندگار است.

وی گفت: بسیجی باید آگاه، بیدار و هوشیار باشد و نباید در مقابل اهداف شوم دشمن کوتاه بیاید؛ قطعا داشتن روحیه بسیجی می‌تواند بسیاری از توطئه‌های دشمن همچون حوادث اخیر را خنثی کند.

سرهنگ مرشدی، فرمانده حوزه بسیج ادارات شهرستان دماوند نیز با اشاره به اینکه این یادواره با نام شهید باکری و اولین یادواره‌ای است که به‌صورت پایگاهی برگزار می‌شود، افزود: شهرستان دماوند ۱۶ شهید کارمند دارد که شاخص‌ترین آن شهید طلوعی مقدم است که سال ۹۵ در حال خدمت، جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه این آیین به میزبانی پایگاه بسیج شهرداری دماوند برگزار و از ۷۰ بسیجی این نهاد شهری تقدیر شد، گفت: در این مراسم ضمن پخش کلیپی از شهید باکری، زندگی‌نامه و وصیت‌نامه این شهید در قالب «کتاب آقای شهردار» توزیع شد.
انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در شنبه 9 آذر 1398
  • توسط روابط عمومی شهرداری های تابعه شهرستان دماوند فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 5