En
تاریخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394
کد 446

فرماندار شهرستان دماوند در کنفرانس مطبوعاتی عنوان کرد:

3240 نفر برگزاری انتخابات در دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارند/ استقرار 324 صندوق در 162 شعبه اخذ رأی

رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه با بیان اینکه 3 هزار و 240 نفر برگزاری انتخابات در این حوزه انتخابیه را بر عهده خواهند داشت، گفت: 324 صندوق در 162 شعبه اخذ رأی این حوزه مستقر می‌شود.

ناصر محمودی‌‌فرد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان دماوند با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفندماه سال جاری اظهار کرد: با توجه به اینکه بر اساس قانون باید دو هیئت اجرایی مستقل برای این دو انتخابات تشکیل می‌شد، اما برای صرفه‌جویی وقت و هزینه‌ها با توافق وزارت کشور و شورای نگهبان، قرار شد که این دو هیئت در قالب اقدامات تجمیعی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه 60 کاندیدا در این حوزه برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند، افزود: در هیئت اجرایی انتخابات، 58 نامزد مورد توافق قرار گرفتند که لیست آنها به هیئت نظارت بر انتخابات ارسال شد و در نهایت در مرحله نخست از بین 60 کاندیدای ثبت‌نام کرده، صلاحیت 19 نفر مورد تأیید قرار گرفت.

 

* افزایش احتمالی شمار کاندیداهای دماوند و فیروزکوه به 27 نفر

رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه ادامه داد: با بازنگری که دوباره صورت گرفت، هفت نامزد دیگر به تأیید هیئت نظارت بر انتخابات رسیدند که در مجموع 26 نامزد از حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه تأیید صلاحیت شدند؛ البته نامزد دیگری که در حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرده بود، نیز در حال انتقال پرونده خود به حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه است.

محمودی‌فرد از برگزاری نشست مشترک هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات با کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در روز سه‌شنبه 20 بهمن‌ماه خبر داد.

وی با بیان اینکه تصویب سه کانون شمارش آرا در بخش مرکزی دماوند به تصویب رسید، گفت: با توجه به گستردگی روستاها و شهرهای بخش مرکزی دماوند، سه کانون شمارش آرا در شهرداری آبسرد، فرمانداری دماوند و بخشداری مرکزی دماوند ایجاد می‌شود.

 

*فعالیت 162 شعبه اخذ رأی در دماوند و فیروزکوه

رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه از وجود 68 هزار نفر افراد واجد شرایط برای رأی دادن در شهرستان دماوند خبر داد و تصریح کرد: میانگین رأی صندوق‌ها در شعب دوره‌های گذشته بالای 700 نفر بود و یک صندوق دیگر به آن اضافه کردیم و در انتخابات نیز شاهد افزایش 14 صندوق خواهیم بود تا در رأی‌گیری مردم سهولت به وجود آید.

محمودی‌فرد با بیان اینکه 114 شعبه اخذ رأی در شهرستان دماوند پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: از این تعداد، 78 شعبه در بخش مرکزی دماوند و 36 شعبه در بخش رودهن پیش‌بینی شده است؛ همچنین شهرستان دماوند دارای 77 شعبه شهری، 37 شعبه روستایی، 86 شعبه ثابت و 28 شعبه سیار است.

وی با بیان اینکه 48 شعبه اخذ رأی در شهرستان فیروزکوه در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در این خصوص، 36 شعبه برای فیروزکوه و 12 شعبه برای بخش ارجمند پیش‌بینی شده است؛ همچنین برای بخش مرکزی فیروزکوه 17 شعبه شهری و 19 شعبه روستایی و بخش ارجمند دو شعبه شهری و 10 شعبه روستایی با 24 شعبه ثابت و 24 شعبه سیار در نظر گرفته شده است.

 

*برگزاری انتخابات در بقعه امامزاده هاشم (ع)/ مردم دماوند و فیروزکوه رأی خود را در 324 صندوق می‌ریزند

رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه از استقرار شعبه اخذ رأی در بقعه امامزاده هاشم (ع) شهرستان دماوند خبر داد و گفت: برگزاری انتخابات در این بقعه بر عهده شهرستان دماوند خواهد بود و با وجود مشکلاتی که در خصوص تقسیمات کشوری وجود داشت، قرار شده تا بعد از انتخابات با دستور معاون سیاسی وزارت کشور بررسی و رسیدگی به این موضوع مسکوت بماند.

محمودی‌فرد در خصوص فاصله کتل تا بقعه امامزاده هاشم (ع) تصریح کرد: از کتل تا بقعه امامزاده هاشم (ع) سه کیلومتر فاصله وجود دارد.

وی با بیان اینکه عوامل اجرایی برای شعبه‌های اخذ رأی را میانگین 20 نفر در نظر گرفته‌‌ایم، افزود: البته کسانی که کار رأی‌گیری را انجام می‌دهند، در شهرها هفت نفر و در روستاها پنج نفر هستند.

 

*اجرای طرح امنیتی برای کاهش معضلات انتخاباتی در شرق استان تهران

رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه با اشاره به اینکه 228 صندوق اخذ رأی برای شهرستان دماوند پیش‌بینی شده است، گفت: به طور کلی، 3 هزار و 240 نفر برگزاری انتخابات را در حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در هفتم اسفندماه بر عهده خواهد داشت.

محمودی‌فرد با اشاره به اجرای طرح امنیتی و انتظامی با هماهنگی فرمانداران دماوند، فیروزکوه و پردیس تصریح کرد: این طرح برای کاهش معضلات و آسیب‌های انتخاباتی در شرق استان تهران پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در نشست‌های مختلف، آسیب‌های انتخابات دوره‌های گذشته را بررسی و شناسایی کرده و در راستای رفع آن اقدام کرده‌ایم.

رئیس شورای تأمین شهرستان دماوند با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از تخلفات انتخابات در این شهرستان بیان کرد: این ستاد در دادگستری دماوند تشکیل شده است و تمام حرکات کاندیداها را رصد می‌کنند؛ اگر تخلفی صورت بگیرد، برخوردهای لازم انجام می‌شود.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران با وجود همه بحران‌ها و مشکلاتی که بر سر راهش بود، توانست با موفقیت نظامی پایدار با پشتوانه مردمی را به وجود آورد و امروز به جرأت می‌توان گفت یکی از انقلاب‌هایی که در 100 سال اخیر در منطقه بی‌سابقه بوده، انقلاب اسلامی است.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: آنچه موجب دوام جمهوری اسلامی ایران شد، حمایت‌ها و مشارکت‌های مردم در صحنه‌های مختلف بوده که با هدایت‌های مقام معظم رهبری موجب پیروزی نظام در عرصه‌های گوناگون شده است.

محمودی‌فرد ادامه داد: دولت توانست با حمایت‌های مقام معظم رهبری در به ثمر رسیدن مذاکرات هسته‌ای با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که به کشور تحمیل شده بود، به موفقیت برسد.

وی اضافه کرد: امیدواریم تلاش‌هایی که دولت برای حل بحران اقتصادی کشور انجام داده و اقداماتی که با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب شاهد بوده‌ایم، بتواند توسعه و رشد اقتصادی را برای کشور فراهم کند؛ معتقدیم امنیت شرط نخست توسعه اقتصادی است و امید داریم تا تلاش‌هایی که برای رفع تحریم‌ها شده به بهبود وضع اقتصادی و اشتغال‌زایی کشور کمک کند.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به محدودیت‌ منابع مالی برای اجرای پروژه‌های عمرانی در دماوند افزود: با توجه به اینکه در بخش منابع مالی محدودیت‌های جدی به دلیل مشکلات اقتصادی داشتیم، اما با حمایت‌های بخش خصوصی، پروژه‌های عمرانی خوبی در این شهرستان آغاز شده و امروز شاهد عملی شدن این پروژه‌ها هستیم.

محمودی‌فرد یکی از اقدامات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و پویایی اقتصاد را مشارکت مردم در سرنوشت خود دانست و گفت: امیدواریم حمایت بخش خصوصی بتواند به توسعه شهرستان دماوند کمک کند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 21 بهمن 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 251