En
تاریخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394
کد 447

فرماندار شهرستان دماوند:

آمادگی کامل شهرستان برای برگزاری انتخابات با شکوه و قانونمند

فرماندار شهرستان دماوند گفت: آمادگی کامل برای برگزاری انتخاباتی باشکوه، قانونمند و با حضور گسترده مردم وجود دارد.

ناصر محمودی‌فرد در مراسم  ده شب ده سخنران ویژه دهه مبارک فجر در مسجد جامع دماوند، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و فرارسیدن سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار کرد: تدوین قانون اساسی، اراده و خواسته‌های مردم را محقق ساخت.

وی افزود: انقلاب ما به سرعت شکل گرفت و نظام سلطه بعد از 2 هزار و 500 سال سرنگون شد؛ انقلاب به دلیل اینکه در حوزه قدرت‌های جهانی مسئله اسلام را دنبال می‌کرد، از انقلاب‌های نادر بود.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه انقلاب بعد از جنگ درگیر جنگ و بحران‌های مختلفی شد، گفت: این انقلاب توانست در هشت سال دفاع مقدس با رهنمودهای امام راحل و حضور مردم به خوبی از آن بحران‌ها عبور کند.

محمودی فرد تصریح کرد: پس پایان جنگ و دوره سازندگی کشور با تحریمهای ظالمانه ای رو به رو شد که اقتصاد ما را دچار مشکل ساخت اما با هدایت مقام معظم رهبری و تلاشهای دولت تدبیر و امید موفق شد با مذاکرات سخت این تحریمها را درهم بشکند تا قدری فضای اقتصادی بهتر از گذشته شود.

وی ادامه داد: با موفقیت مذاکرات امروز شاهد آن هستیم اقتصاد کشور فضای بهتری را در عرصه بین المللی کسب کند و با استفاده از سرمایه های خارجی در آینده نزدیک شاهد پویایی و رونق در اقتصاد خواهیم بود.

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان ساخت: دولت تلاش دارد توسعه متوازن را در همه بخشها فراهم سازد به همین منظور با لغو تحریمها تصمیم گرفت تا ناوگان حمل و نقل هوایی کشور که عمری بالغ بر 25 سال دارد را نوسازی نماید تا از این بستر برای رونق دیگر بخشها استفاده نماید.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در ادامه به موضوع مهم انتخابات پیش رو اشاره کرد و بیان داشت: کار انتخابات با جدیت در حال انجام است و در این دوره به منظور سهولت در دسترسی مردم به صندوقهای رأی و همچنین شمارش آراء علاوه بر افزایش تعداد صندوقها، سعی شد توزیع و دریافت صندوقها به صورت متمرکز نباشد و 3 پایگاه فرمانداری دماوند، بخشداری مرکزی و شهرداری آبسرد به این امر اختصاص یافت.

وی حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه را حوزه حساس در انتخابات برشمرد و افزود: هماهنگی های لازم امنیتی و پشتیبانی به صورت کامل انجام شده و سعی داریم انتخاباتی با شکوه با حضور گسترده مردم را در این حوزه برگزار نماییم.

محمودی فرد راه پیشرفت شهرستان را توسعه صنعت گردشگری عنوان کرد و اظهار داشت: شهرستان دماوند به لحاظ زیرساختهای گردشگری بسیار فقیر است به همین منظور تلاش شد تا از سرمایه بخش خصوصی در این حوزه استفاده شود و این تلاش منجر به ساخت امکانات اقامتی و گردشگری در شهرستان شد که در همین دهه مبارکه فجر شاهد افتتاح برخی از این پروژه ها بودیم.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: یکی از پروژه های مهم که عملیات عمرانی آن آغاز شده پروژه راه دسترسی سرهار است که با مشارکت استانداری تهران، اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری دماوند در حال انجام است که می تواند بسیاری از مشکلات حمل و نقلی شهرستان را مرتفع نماید.

وی انتقال بیمارستان حضرت فاطمه (س) به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را از دیگر اقدامات شهرستان دانست و افزود: این بیمارستان چون به صورت خیری اداره می شد و تعرفه آن بالاتر از بیمارستان دولتی بود با مشکلاتی مواجه شد که با این نقل و انتقال مردم شهرستان می توانند از امکانات آن با نرخ بیمارستان دولتی بهره مند شوند.

محمودی فرد به نگرانی مردم شهرستان از پروژه گاز رسانی در منطقه شمالی شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به نگرانی مقام معظم رهبری در حفاظت از محیط زیست اما اراده جدی در این پروژه در حفظ محیط زیست شهرستان وجود نداشت. از قبل نیز این پروژه ملی اعلام شده بود که مشخص شد اینگونه نیست و هیچ گونه مستنداتی در این زمینه وجود نداشت به همین جهت و با توجه به نگرانی مردمی این موضوع در شورای تأمین شهرستان مطرح شد و دستور توقف کار صادر گردید.


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 21 بهمن 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 215