En
تاریخ : جمعه 29 آذر 1398
کد 4592

دشمن به دنبال بی‌ثبات سازی دولت‌ها در کشورهای اسلامی است

امام جمعه دماوند گفت:گفت: دشمن به دنبال پروژه بی‌ثبات سازی دولت‌های کشورهای اسلامی منطقه از جمله ایران و عراق است، نظر رهبر انقلاب این است که دولت باید با قوت سرکار بماند و وظایفش را انجام دهد و پاسخگو باشد.

به گزارش رسانه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند ضمن سفارش به تقوای الهی اظهار داشت: گسترش عدالت، فرو بردن خشم، فرو نشاندن آتش بین مردم و ایجاد وحدت از مصادیق تقوا است.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات آتی گفت: منافقین سعی می‌کنند که جناح‌های مختلف را به جان هم بیاندازند، دشمن می‌خواهد اختلاف سلیقه را به درگیری و آتش افروزی تبدیل کند.

فتاح دماوندی افزود: برخی افراد با سیاه‌نمایی آینده، تلاش می‌کنند که شرکت در انتخابات را بی‌فایده جلوه دهند، در حالی که همه می‌دانند مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس و انتخاب افراد اصلح انقلابی به نفع خود مردم است.

وی با اشاره به وظیفه شورای نگهبان بیان کرد: شورای نگهبان باید زمینه مشارکت حداکثری را با تأیید افراد مومن و متعهد از جناح‌های مختلف فراهم کند، یکی از کارهای مهم مجلس که نفع یا ضررش به مردم مربوط می‌شود تصویب بودجه سال مملکت است.

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به وظایف مجلس گفت: مجلس و دولت باید با همکاری هم مشکل ساختاری بودجه را برطرف کنند، وزرای رئیس جمهور توسط نمایندگان مجلس تأیید می‌شوند و رای اعتماد می‌گیرند، به همین علت مجلس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، نمایندگان مجلس باید در رفتار رئیس جمهور و وزرا نظارت داشته باشند و آن ها را پاسخگو کنند، تصمیم مجلس بسیار مهم است.

فتاح دماوندی عنوان کرد: اگر می‌خواهیم مشکلات اقتصادی کشور کم شود باید دولت و مجلس را درست و دقیق‌تر انتخاب کنیم؛ یکی از وظایف دولت و مجلس کاهش وابستگی به نفت است، این مسئله از سی سال قبل مورد تأکید رهبری بوده و رهبری از دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی خواستار کاهش وابستگی به نفت است.

امام جمعه دماوند ادامه داد: یکی از وظایف مجلس و دولت درباره بودجه کشور توجه به موضوعات علمی و پژوهشی و فرهنگی است، اگر می‌خواهیم آینده اقتصادی و فرهنگی و علمی خوبی را برای ایران رقم بزنیم باید در انتخابات نمایندگان مجلس دقت کنیم، یکی از نقاط مثبت نظام فعلی ایران استقرار دولت و قوه قضاییه و ثبات سیاسی مملکت است.

فتاح دماوندی گفت: دشمن به دنبال پروژه بی‌ثبات سازی دولت‌های کشورهای اسلامی منطقه از جمله ایران و عراق است، نظر رهبر انقلاب این است که دولت باید با قوت سرکار بماند و وظایفش را انجام دهد و پاسخگو باشد، اگر به دولت یا مجلس یا قوه قضاییه انتقادی داریم باید از راه قانونی عمل کنیم.

وی با اشاره موضع برخی افراد در خصوص استعفای رئیس جمهور اشاره کرد: برخی غرب‌زدگان داخلی و آمریکا با همکاری بعضی کشورهای غربی به دنبال نابود کردن دولت و استعفای رئیس جمهور هستند، برخی عناصر تندرو در زمین دشمن بازی می‌کنند.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در جمعه 29 آذر 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 2