En
تاریخ : دوشنبه 3 اسفند 1394
کد 460

فرماندار دماوند در نشست آموزشی بازرسان و نمایندگان فرماندار خبر داد

بهره‌گیری از تجارب برای رفع آسیب‌های انتخاباتی در دماوند

فرماندار شهرستان دماوند از بهره‌گیری تجارب دوره‌های گذشته برای رفع آسیب‌های انتخاباتی در این شهرستان خبر داد و گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات به شعار انقلاب اسلامی معنا می‌بخشد.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان دماوند، ناصر محمودی‌فرد در نشست آموزشی انتخابات، ویژه نمایندگان فرماندار شعب اخذ رأی شهرستان دماوند با بیان اینکه دو انتخابات سرنوشت‌ساز در کشور پیش‌روی ماست، اظهار کرد: امیدواریم با توجه به نگاهی که مقام معظم رهبری و دولت در خصوص بسترسازی انتخابات سالم و مشارکت حداکثری دارند، بتوانیم در راستای تحقق یافتن این اهداف والا با بهره‌گیری از تجاربی که در گذشته داشتیم، تلاش کنیم.

وی افزود: کشورهایی که از استقلال بهتری برخوردار هستند، مردم آن در سرنوشت کشور خود دخالت دارند و حضور جدی و کارسازی نیز برای تصمیم‌گیری‌هایی که متعلق به خودشان است، دارند؛ این کشورها توانسته‌اند با ایستادگی مقابل قدرت‌های جهانی با تکیه بر مردم مفهوم استقلال را معنا ببخشند.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه کشور ما، شعار نه شرقی و نه غربی را سرلوحه خود قرار داده است، گفت: کشور مقابل همه مشکلاتی که بعد از انقلاب به وجود آمد، با پشتوانه مردم توانست خود را از آن رها کند.

*انتخابات پشتوانه نظام است

محمودی‌فرد تصریح کرد: با توجه به اینکه در قانون اساسی انتخابات به‌عنوان یکی از اصول مهم شمرده شده و از صدر تا ذیل حوزه‌های تصمیم‌گیری در کشور ما مبتنی بر مشارکت مردم بوده، طبیعی است که این انتخاب‌هایی که صورت می‌گیرد، می‌تواند به‌عنوان پشتوانه نظام باشد.

وی بیان کرد: حضور مردم در تعیین سرنوشت خود به‌عنوان یک امر مسلمی که شعار کشور انقلاب اسلامی است، می‌تواند به گونه‌ای محقق شود که حضور و مشارکت آن‌ها به شعار کشورشان معنا ببخشد.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: امیدواریم با توجه به نگاهی که اکنون در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و مقام معظم رهبری و دولت نیز تأکید ویژه‌ای به حضور و مشارکت حداکثری مردم دارند، همه در انتخابات هفتم اسفندماه شرکت کنند.

محمودی‌فرد با بیان اینکه علاقمندی وجود دارد نسبت به اینکه مردم بتوانند در سرنوشت خود دخالت کنند، تصریح کرد: به‌عنوان مجریان انتخابات وظیفه داریم تا فضایی ایجاد کنیم که مردم احساس امنیت کرده و در این امر مهم شرکت کنند.

*مجریان انتخابات بسترساز مشارکت حداکثری مردم هستند

وی ادامه داد: آنچه دولت به‌عنوان شعار خود مد نظر قرار داده این است که بتواند به‌عنوان مجری انتخابات، بسترساز خوبی برای حضور مردم باشد و زمینه‌ای فراهم کند تا مردم علاقه‌مند باشند و احساس کنند که رأی آن‌ها تعیین‌کننده است.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به آسیب‌شناسی مشکلات انتخابات در دوره‌های گذشته بیان کرد: حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در استان تهران بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه سابقه آسیب‌هایی را در گذشته به خود دیده و طبیعی است که با بهره‌گیری از تجاربی که متعلق به خود بوده بتوانیم شاهد این آسیب‌ها در این حوزه نباشیم.

محمودی‌فرد با اشاره به حضور نمایندگان فرماندار به‌عنوان مجریان اصلی برگزاری انتخابات افزود: محور کار برگزاری انتخابات با نمایندگان فرماندار است و آن‌ها چشم و گوش هیأت اجرایی انتخابات هستند؛ نمایندگان فرماندار باید بتوانند هر مشکلی که در شعب اخذ رأی به وجود می‌آید را مدیریت کنند.


  • نوشته شده
  • در دوشنبه 3 اسفند 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 251