En
تاریخ : دوشنبه 9 دي 1398
کد 4659

معاون فرماندار دماوند:

رسانه‌ها بی‌طرفی خود را از کاندیداهای انتخاباتی اعلام کنند

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماند گفت: رسانه‌ها زمانی می‌توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند که بی‌طرفی خود را از کاندیدای انتخاباتی اعلام کرده و ملزم به قانون باشند.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، شاهرخ جهانشاهی در نشست مشترک ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و تأمین اجتماعی با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان دماوند اظهار کرد: در آستانه برگزاری رویداد بزرگ سیاسی تحت عنوان انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری هستیم.

وی افزود: در این راستا، اقداماتی در شهرستان دماوند انجام شد و تعداد 77 نفر در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه ثبت‌نام کردند که از این تعداد 51 نفر تأیید صلاحیت شده و علاوه بر انصراف 6 داوطلب، صلاحیت 12 نفر نیز محرز نشد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: در حال حاضر، پرونده مربوط به ثبت نام داوطلبان انتخابات به هیئت نظارت استان تهران ارسال شده و پیگیری‌های لازم در حال انجام است.

جهانشاهی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع مشارکت مردمی در انتخابات، نقش رسانه‌ها در این خصوص بسیار مهم است؛ رسانه‌ به عنوان یکی از ارکان مهم دموکراسی هستند و نقش آنها در پویایی در این زمینه بر همه افراد محرز است.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها زمانی می‌توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند که بی‌طرفی خود را از کاندیدای انتخاباتی اعلام کرده و ملزم به قانون باشند و در صورت جهت‌گیری، می‌تواند بار منفی داشته و اعتماد مردم به مطبوعات کمتر شود.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند تصریح کرد: از جمله موضوعات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، بحث بیمه و مطالبات به‌حق خبرنگاران و ارائه راهکار صحیح در این خصوص است که امیدواریم اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد.

جهانشاهی گفت: با توجه به بحث انتخابات پیش رو، مقرر گردید که اسامی خبرنگاران شهرستان دماوند مشخص شده و به جهت حضور رسانه‌ها و پوشش خبری در روز برگزاری انتخابات، کارت ویژه برای افرادی که دارای فعالیت رسمی هستند، صادر شود.

انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 9 دي 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 22