En
تاریخ : پنجشنبه 6 اسفند 1394
کد 468

فرماندار دماوند خبر داد

استفاده از دستگاه احراز هویت الکترونیکی در انتخابات دماوند/پوشش خبری انتخابات توسط 17 خبرنگار

فرماندار شهرستان دماوند از استفاده دستگاه احراز هویت الکترونیکی در انتخابات فردای این شهرستان خبر داد و گفت: انتخابات دماوند را 17 خبرنگار پوشش خبری می‌دهند.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان دماوند، ناصر محمودی‌فرد در حاشیه تجهیز شعب اخذ رأی شهرستان دماوند با اشاره به اینکه تمام اقدامات بر اساس تقسیم‌بندی سه کانون شمارش آرا انجام شده است، اظهار کرد: صندوق‌ها، تعرفه‌ها و دیگر تجهیزات با نظارت هیأت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات به کانون‌های بخشداری مرکزی و شهرداری آبسرد ارسال شد.

وی افزود: فردا صبح قبل از آغاز رأی‌گیری انتخابات هفتم اسفندماه، صندوق‌ها، تعرفه‌ها و ... در سطح شعبه‌های اخذ رأی توزیع خواهد شد.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: در بخش امنیتی نیز مسائل با دستگاه‌های مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و نیروهای لازم برای تأمین امنیت شعب و صندوق‌های اخذ رأی پیش‌بینی شده است.

محمودی‌فرد با اشاره به استفاده از دستگاه جدید احراز هویت الکترونیکی در شعب اخذ رأی شهرستان دماوند بیان کرد: این دستگاه برای نخستین بار در این شهرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دستگاه احراز هویت الکترونیکی به ثبت‌احوال متصل است، گفت:‌ از طریق این دستگاه در صورتی که افراد برای رأی‌گیری کارت ملی به همراه نداشته باشند، امکان بررسی وجود دارد.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: مهم‌ترین مزیت دستگاه احراز هویت الکترونیکی این است که کسانی بخواهند در زمینه جعل شناسنامه یا تخلفات دیگر اقداماتی را انجام دهند، این دستگاه نشان می‌دهد.

محمودی‌فرد اضافه کرد: همچنین هر کسی که بخواهد بیش از یک بار رأی خود را به صندوق بیندازد، دستگاه احراز هویت الکترونیکی آن را نشان می‌دهد و به نوعی این دستگاه از آرای مردم صیانت و از تخلفات احتمالی جلوگیری می‌کند.

وی در خصوص تعداد خبرنگاران برای پوشش خبری انتخابات شهرستان دماوند تصریح کرد: فردا جمعه، هفتم اسفندماه، 17 خبرنگار انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین مجلس خبرگان رهبری را پوشش می‌دهند.

فرماندار شهرستان دماوند از تمام مردم این شهرستان دعوت کرد تا در انتخابات مهم و حماسی فردا مشارکت حداکثری داشته و در تعیین سرنوشت کشور خود سهیم باشند.

رأی‌گیری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری فردا جمعه هفتم اسفندماه سال 1394 در رأس ساعت هشت صبح در 162 شعبه اخذ رأی حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه آغاز خواهد شد.


  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 6 اسفند 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 144