En
تاریخ : دوشنبه 16 دي 1398
کد 4709

در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی

مردم شهید پرور دماوند به سوگ شهادت سردار دل‌ها نشستند

مردم شهیدپرور و ولایتمدار شهرستان دماوند در پی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در سوگ نشست و امروز در آیین باشکوه بدرقه تاریخی وداع، حضور پرشور داشت.

گزارش رسانه‌ها، در پی شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرستان دماوند شهر را سیاه پوش کردند و با برگزاری مراسمات، اجتماعات و بزرگداشت های متعدد، یاد آن شهید والا مقام و رشادت های آن عزیز سفرکرده را گرامی داشتند.

همچنین زنان و مردان سوگوار دماوندی صبح روز دوشنبه برای بدرقه این شهید بزرگوار و همرزمانش خود را به میعادگاه دانشگاه تهران رساندند تا در آخرین وداع خود با حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت، به جهانیان نشان دهند که این ملت برای حفظ آرمانهایش تا پای جان ایستاده است.    

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند دراین خصوص اظهار کرد: شهرستان دماوند برنامه های متعددی را برای بزرگداشت سردار حاج قاسم سلیمانی پیش بینی کرده است که در نقاط مختلف شهرستان و روستاهای اطراف برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین امروز 30 دستگاه مینی بوس جهت اعزام مردم شهرستان دماوند به مراسم تشییع سردار سلیمانی و هم رزمانش پیش بینی شد که 600 نفر اعزام شدند و بسیاری از شهروندان نیز به صورت شخصی در این مراسم شرکت کردند و همچنین 40 نفر از نیروهای امدادی و خدماتی شهرستان نیز به مراسم اعزام شدند.

همچنین حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند شهادت بزرگ مردی همچون سردار حاج قاسم سلیمانی، سردار رشید سپاه اسلام و یاور مظلومان جهان بدست دشمنان کینه‌توز ایران اسلامی را نشانه بارزی از عمق دشمنی و کینه توزی دولت آمریکا نسبت به اسلام و ایران دانست.

وی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تاکنون تاریخ ایران سرشار از حوادث تلخ گوناگونی ناشی از دشمنی‌ها و خباثت دشمنان بوده و هست و گاه این خصومت عمیق به اوج خود می‌رسد و با شهادت یکی از فرزندان غیور و رشید ایران اسلامی بروز می‌کند.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: بی‌شک چنین اقدامات ددمنشانه‌ای بی‌پاسخ نخواهد ماند و دشمنان بزدل جبهه مقاومت بدانند، فرزندان مکتب روح الله و مریدان جان برکف رهبری از ایشان انتقامی سختی خواهند کشید و ادامه این مسیر تا ظهور مولایمان ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در حوزه امر به معروف حائز اهمیت و قابل بحث است، گفت: حرکات، منش و افکار سردار سلیمانی در باب امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک الگو برای جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین معروف شهادت در راه خدا است که انسان نه از مال و آبرو بلکه از جان خود می‌گذرد و باید از شهادت این سردار والا مقام درس های فراوانی بگیریم.

حجت الاسلام فتاح دماوندی با تأکید بر اینکه فضای معنوی خاصی بر کشور حاکم شده، گفت: این امر بیانگر این است که شهادت امری انسان ساز، جامعه ساز، تربیت کننده، کارخانه آدم سازی و مشعل هدایت است.

نامگذاری مدرسه‌ای در دماوند به نام سردار دلها

مهرداد پورفتحی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، گفت: رشادت‌های و شجاعت سردار سلیمانی باید به نسل جدید و آینده منتقل شود که در این راستا در نظر داریم که یکی از دبیرستان‌های پسرانه منطقه را به نام این سردار شهید نام گذاری کنیم.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی جمعه (۱۳ دی) به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپاد آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

پیکر مطهر سردار سلیمانی و همراهانش پس از ورود به خاک کشور در اهواز و مشهد مقدس تشییع شد و پس از تشییع در تهران و قم در کرمان خاکسپاری خواهد شد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 16 دي 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 7