En
تاریخ : سه شنبه 17 دي 1398
کد 4720

شهردار دماوند:

بلوار «بعثت» شهر دماوند به نام سردار شهید قاسم سلیمانی تغییر یافت

شهردار دماوند گفت: بلوار «بعثت» این شهر به نام سردار شهید قاسم سلیمانی تغییر نام یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری دماوند، عباس صفری با اعلام این خبر، هدف از این اقدام را پاسداشت رشادت‌ها و دلاورمردی‌های این سردار شهید عنوان کرد. 

وی در این خصوص اظهار کرد: آنچه خواهد توانست آلام مردم محزون ایران اسلامی را تسکین دهد، تقویت و تداوم مکتب و راه شهید در محور مقاومت بوده و ابتکار نامگذاری این مسیر زنده نگهداشتن یاد و خاطره این سردار رشید است. 

شهردار دماوند ادامه داد: سردار سپهبد شهید سلیمانی و همرزمان ایشان در زمان حیات خود برای تعالی اسلام و کشور موثر بودند و اکنون نیز خون این شهیدان پشتوانه‌ای برای انسجام و همدلی بیشتر کشور و همگامی مردم برای به ثمر رساندن اهداف انقلاب خواهد بود. 

صفری همچنین گفت: همزمان با شهادت این سردار رشید، فضاسازی شهر شامل دوعرشه پل عابر پیاده، پرتابل‌های شهر و 6 هزار عدد پوستر انجام شد و همچنین ۲۰ دستگاه مینی‌بوس برای انتقال مردم شهر دماوند به مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی اختصاص یافت.

لازم به ذکر است، طول بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی بالغ بر سه هزار و 100 متر است و جزو محورهای اصلی شهر محسوب می‌شود.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی روز جمعه (۱۳ دی) به همراه ابومهدی المهندس، از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپاد آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

پیکر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانش پس از ورود به خاک کشور در اهواز، مشهد مقدس، تهران و قم تشییع و در کرمان خاکسپاری خواهد شد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 17 دي 1398
  • توسط روابط عمومی شهرداری های تابعه شهرستان دماوند فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 14