En
تاریخ : چهارشنبه 18 دي 1398
کد 4730

قائم مقام دادگستری استان تهران:

دادستان‌ها جهادگر خط مبارزه با مفسدین و مجرمین هستند

قائم مقام دادگستری استان تهران با بیان اینکه هیمنه بزرگترین قدرت جهان امروز شکسته شد، گفت: دادستان ها جهاد گر خط مبارزه با مفسدین و مجرمین هستند.

به گزارش رسانه‌ها، غلامعلی محمدی، قائم مقام دادگستری استان تهران در مراسم معارفه رئیس دادگستری و دادستان جدید شهرستان دماوند، ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا و شهادت جانگداز سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: عطر شهید سلیمانی جهان را فراگرفت و برکات این عزیز چه در زمان حیات و چه پس از شهادتش مشاهده می شود که این جمعیت بی نظیر چشم جهان را خیره کرد؛ به برکت خون این عزیز هیمنه بزرگترین قدرت جهان امروز شکسته شد که این پیروزی را به همه تبریک می گوییم. 

وی گفت: منطقه دماوند از حیث آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی و جاذبه‌های گردشگری از موقعیت بسیار ممتازی در کشور برخوردار است و طبیعی است که در چنین شرایطی، زیاده‌خواهان قصد تجاوز و تعدی به حقوق عامه و بیت‌المال خواهند داشت.

وی تصریح کرد: مطابق اصل ۱۵۶ قانون اساسی یکی از وظایفی که برای دستگاه قضایی بر شمرده شده، پشتیبانی حقوق فردی و اجتماعی و مسئولیت تحقق بخشی عدالت است، در تحقق بخشیدن این اصل که در قانون اساسی است، دادستان‌ها نقش بسیار کلیدی و محوری دارند که به عنوان مدعی‌العموم و شمشیر عدلیه، جهادگر خط مبارزه با مفسدین و مجرمین و کسانی که با اقدامات خود به حقوق عامه تجاوز می‌کنند، هستند.

محمدی عنوان کرد: دادستان‌ها مسئول ایجاد امنیت و درخشش شمشیر عدلیه و ضامن عدالت و امنیت در جامعه خواهد بود.

قائم مقام دادگستری استان تهران با بیان اینکه دادستان‌ها شمشیر برنده عدلیه هستند، اظهار کرد: آمارهای ورودی به مراجع قضایی بسیار افزایش یافته است و باید از ظرفیت شوراهای حل اختلاف بیشتر استفاده کرد، در شرایط فعلی دو موضوع اطاله دادرسی و آمار بالای زندانیان و جمعیت کیفری مورد تأکید رییس قوه قضاییه است.

وی ادامه داد: این آمار در مقایسه با میانگین متوسط کشوری بسیار زیاد است که باید با استفاده از قوانین و نوآوری‌های پیش‌بینی شده، تدابیری در خصوص کاهش ورود به زندان‌ها اتخاذ کنند؛ حسن خلق با مردم جزو آموزه‌های دینی ماست و باید با مردم با انصاف و حسن خلق و به صورت کریمانه برخورد شود.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 18 دي 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 2