En
تاریخ : دوشنبه 23 دي 1398
کد 4748

معاون فرماندار دماوند خبر داد

رشد 4.5 درصدی جمعیت در دماوند

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار دماوند از رشد 4.5 درصدی جمعیت بر اساس سرشماری سال 95 در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، فاطمه فرزام در همایش جمعیت و فرزندآوری که با حضور مسؤولان شبکه بهداشت و درمان در سالن فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: موضوعی که دولت‌مردان و سیاست‌گذاران را قدری نگران کرده، افزایش جمعیت سالمندی و کاهش باروری است.
 
وی افزود: در سال‌های اخیر شاهد رشد کمی از جمعیت در کشور بودیم و حتی در برخی از نقاط این رشد به صورت منفی بود، اما با توجه به سرشماری سال 95 در شهرستان دماوند، شاهد رشد جمعیت در این شهرستان بودیم که ممکن است یکی از دلایل آن مهاجرت به دماوند باشد.
 
معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار دماوند ادامه داد: موضوع برنامه‌ریزی در خصوص جمعیت نیازمند سیاست‌گذاری دقیق‌ بوده و ممکن است که نیازمند بررسی از سوی جامعه‌شناسان باشد.
 
فرزام گفت: مسائل اقتصادی می‌تواند به عنوان یکی از مشکلات در زمینه جمعیت و فرزندآوری باشد که امیدواریم با تصمیمات صحیح به سمتی برویم که در سال‌های آتی مشکلات در این زمینه برطرف شود.

وی اظهار داشت: طبق سرشماری سال 95، رشد جمعیت در دماوند بالغ بر 4.5 درصد بوده که در مقایسه با سرشماری سال 90، شاهد رشد خوبی بودیم و امیدواریم با انجام اقدامات مؤثر در این شهرستان شاهد افزایش رشد جمعیت باشیم.
 
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 دي 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 3