En
تاریخ : جمعه 27 دي 1398
کد 4775

امام جمعه:

حضور آمریکا در منطقه موجب بحران و اختلاف است

امام جمعه دماوند گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب، اخراج آمریکا از غرب آسیا است، زیرا حضور آنان در منطقه باعث بحران‌آفرینی، بی‌ثباتی، ناامنی و اختلاف است.

به گزارش رسانه‌ها، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به سالروز شهادت فدائیان اسلام اظهار کرد: شهید نواب صفوی از شخصیت‌هایی است که تأثیر شگرفی در شخصیت رهبر معظم انقلاب داشته است.

وی با بیان اینکه شخصیت رهبر معظم انقلاب معجونی از شعور انقلابی شهید مطهری و شور انقلابی شهید نواب صفوی و خلاصه ای از شخصیت جامع و جذاب امام خمینی(ره) است، افزود: مقام معظم رهبری اسلام‌شناس، روشنگری اصلاح‌طلب و مبارزی انقلابی و جهادی است.

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: ملت ایران آمریکا را شیطان بزرگ و طاغوت اعظم می‌داند، زیرا ایران انقلابی و آمریکای مستکبر، نماد عینی مقابله جبهه اسلام و کفر و تقابل حق و باطل است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی اضافه کرد: تا زمانی که مسئولین آمریکایی دست از استکبار و دشمنی برندارند، ما هم از مقابله با آنان دست برنخواهیم داشت و ما برای مواجهه با دشمن دلایل قرآنی فقهی و تجربه تاریخی داریم.

وی با بیان اینکه آمریکا در طول سال‌های گذشته ضربه‌های فراوانی به اسلام و مسلمین زده است، به دوران قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود: آمریکا در ترورها، جنگ‌های تحمیلی و ساختگی در منطقه و جهان، دست پلیدش به خون شهدا آغشته شده است و یکی از نیروهایی که در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب در مقابل آمریکا ایستاده و آنها را عصبانی کرده، سپاه است.

امام جمعه دماوند با اشاره به سخن امام خمینی(ره) درخصوص اینکه اگر سپاه نبود کشور هم نبود، بیان کرد: بعد از عملیات موشکی ایران علیه آمریکا در پایگاه نظامی عین‌الاسد، اتفاق تلخ سقوط هوایپما مردم و رهبری را ناراحت کرد و همه با خانواده معظم شهدا همدردی کردند.

فتاح دماوندی مقصر اصلی به وجود آمدن شرایط جنگی و بروز این حوادث را آمریکا دانست و گفت: مردم ایران با درک صحیح از شرایط حساس به وجود آمده، وحدت خود را حفظ می‌کنند و به دشمنان اجازه سوء استفاده نخواهند داد.

وی با بیان اینکه دشمن از تشییع جنازه میلیونی سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و یارانش عصبانی است، افزود: دندان‌های به هم فشرده و غیظ‌آلود دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی بعد از این وحدت مثال زدنی به وضوح پیداست و در این میان، حضور سفیر بی شرم انگلیس خبیث برنفرت مردم ایران از استعمار پیر افزوده است.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: برخی هنرمندان خدمات چهل ساله نظام را فراموش کردند و تحت تأثیر دشمنان اعلام می‌دارند که در فلان جشنواره شرکت نمی‌کنند یا دیگر با صدا و سیما همکاری نخواهند کرد؛ در حالی که صدا و سیما تقصیری نداشت، زیرا از چیزی خبر نداشت.

فتاح دماوندی یادآور شد: اینجا است که باید حق و باطل را درست تشخیص دهیم، زیرا برخی با یک غوزه سردیشان می کند و با یک مویز گرمی و در نهایت آن کسی که پای نظام و انقلاب و رهبری و شهدا ایستادگی می‌کند و یا سرد و گرم کشور را می‌سازد، شما مردم هستید.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در جمعه 27 دي 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 5