En
تاریخ : چهارشنبه 25 دي 1398
کد 4778

رئیس انجمن تولیدکنندگان شن و ماسه کوهی استان تهران خبر داد

وجود 7 معدن فعال در محدوده انتهای خیابان سپاه و روستای زره‌در دماوند

رئیس انجمن تولیدکنندگان شن و ماسه کوهی استان تهران با بیان اینکه هفت معدن فعال در محدوده انتهای خیابان سپاه و روستای زره‌در دماوند وجود دارد، گفت: احداث بخش تصفیه‌خانه شهری دماوند در داخل اراضی معادن نباید فعالیت آنها را مختل کند.

به گزارش رسانه‌ها، مهدی ضابطی در سی‌و دومین نشست کارگروه نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان دماوند اظهار کرد: محدوده معادن انتهای خیابان سپاه و روستای زره‌در از سوی سازمان شناخته شده و 12 پروانه بهره‌برداری صادر شده که هفت معدن فعال در این منطقه وجود دارد.

وی افزود: تنها در شرکت آسفالت پارس 220 نفر به طور مستقیم مشغول به کار شده‌اند که این تعداد در تابستان به 500 مورد می‌رسد و حدود هزار نفر در مجموع معاون موجود در این منطقه اشتغال مستقیم دارند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شن و ماسه کوهی استان تهران با اشاره به حمایت از اجرای طرح فاضلاب شهری گفت: قانون 26 معاون قانون محکمی است و طبق آن محدوده‌هایی که عرصه معادن است به منابع طبیعی ارتباطی ندارد و در اختیار صنعت، معدن و تجارت است.

ضابطی عنوان کرد: زمانی که اجرای فاضلاب شهری مطرح شد، بخش تصفیه‌خانه شهری در داخل اراضی معدن دیده شده بود که با آن موافقت کردیم، اما به شرطی که کار معدن را مختل نکرده و رفت و آمد هفت معدن را با مشکل مواجه نکند.

وی ادامه داد: این موضوع صورت‌جلسه شده و طبق نامه صریح مدیرکل صنعت و معدن استان تهران، هر گونه دخل و تصرف بدون اجازه معدن‌دار تصرف عدوانی است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شن و ماسه کوهی استان تهران در خصوص تأمین آب معادن گفت: چندین بار برای معادن شهرستان دماوند مجوز اخذ کردم تا برای مجموعه معادن آب اختصاص داده شود.

ضابطی بیان کرد: زیرسازی و آسفالت مسیر معادن کاملاً توسط خود معادن صورت گرفته و هیچ اداره‌ای کوچک‌ترین اقدامی نکرده است، اما هفته گذشته افرادی بدون هیچ‌گونه مجوزی با بیل مکانیکی اداره آبفای شهری در حال کندن آسفالت بودند که این اتفاق باعث درگیری شد.

وی افزود: پیمانکار اجرای فاضلاب شهری باید از ابتدای شهر کار را شروع کند، نه اینکه از نقطه‌ای دیگر شروع کرده و آن را نیمه‌تمام باقی بگذارد؛ مشخص است که نمی‌خواهند اصلاً کاری انجام دهند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شن و ماسه کوهی استان تهران تصریح کرد: مقرر شده بود به هیچ وجه به مسیر آسفالته دست زده نشود و خارج از این مسیر اقدام لازم صورت گیرد، همچنین هرگونه خاک و نخاله در مسیر آسفالت بلافاصله تمیز شود که با اجرای تعهد مشکلی نداشتیم.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 دي 1398
  • توسط روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت و اصناف دماوند فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 16