En
تاریخ : دوشنبه 7 بهمن 1398
کد 4839

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دماوند:

۲۰۰ دانش‌آموز از دماوند به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دماوند گفت:‌ 200 دانش‌آموز پسر مقطع متوسطه دوم از شهرستان دماوند با پنج اتوبوس به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور در قالب راهیان نور اعزام شدند.

به گزارش رسانه‌ها، سرهنگ روح‌الله عرب در این خصوص اظهار کرد: انقلاب اسلامی با محوریت امام راحل از سال ۱۳۴۲ با رویکردی برگرفته از نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) شکل گرفته است.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مدت زمان کوتاهی جنگ تحمیلی آغاز شد و حضور اقشار مختلف مردم در جبهه‌ها به فرموده امام راحل سلاح برتر بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دماوند تصریح کرد: هدف از برگزاری این اردو، آشنایی نسل چهارم انقلاب با رشادت‌های رزمندگان جبهه‌های حق علیه باطل، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی با سیره شهدا و تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل است.

عرب ادامه داد: در طول جنگ تحمیلی، ایران اسلامی ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب کرد که برای حفظ انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند.

وی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در این اردوی فرهنگی بازدید از یادمان شهدا، اروندکنار، هویزه، فتح‌المبین و پادگان دوکوهه و اندیمشک در طول مدت چهار روز انجام می‌شود.

گفتنی است که شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 7 بهمن 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 6