En
تاریخ : جمعه 11 بهمن 1398
کد 4870

امام جمعه آبسرد:

عملکرد شورای نگهبان مورد تایید همه آحاد ملت است

امام جمعه آبسرد گفت: عملکرد شورای نگهبان مورد تایید همه آحاد ملت است.

به گزارش رسانه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرشریفی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته آبسرد، ضمن دعوت به تقوای الهی اظهار کرد: در عیادت بیمار، ۷۰ هزار فرشته شخص عیادت‌کننده را همراهی می‌کنند و وقتی کنار بیمار قرار می‌گیرد، رحمت الهی فرد را فرا می‌گیرد و فرشتگان همراه برای این مؤمن تا شب استغفار می‌کنند و رحمت خدا مشمول این فرد می‌شود و اگر کسی شب به عیادت برود، همین رحمت‌ها تا صبح برای عیادت‌کننده صادق خواهد بود.

وی در ادامه در خصوص تأیید صلاحیت‌های کاندیداهای انتخابات با بیان اینکه ۷۰ نفر از شهرستان آبسرد برای انتخابات کاندیدا داشتیم که تعدادی توسط شورای اجرایی رد شدند، بیان کرد: حدود ۵۹ نفر برای تأیید صلاحیت در میدان ماندند و چیزی که هم اکنون مشخص است ۱۱ نفر تأیید شده‌اند.

امام جمعه آبسرد بیان کرد: شورای نگهبان مجموعه‌ای قانونی است که قانون اساسی برای آن تعریف شده و قانون وظایفی را بر عهده شورای نگهبان گذاشته است که نظارت بر قانون‌گذاری یعنی چیزی که توسط نمایندگان به تصویب می‌رسد باید به این شورا نیز برود.

میرشریفی در خصوص وظیفه دوم شورای نگهبان نیز عنوان کرد: وظیفه دوم این شورا تفسیر قانون اساسی و وظیفه سوم نظارت بر انتخابات است و باید انتخابات را تحت نظر داشته باشند، حال آیا درست است که با مجموعه‌ای که وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهد گلاویز شویم چون خواسته ما را عملی نکرده است؟

خطیب جمعه آبسرد اظهار داشت: باید در هر مجموعه‌ای که فردی می‌خواهد وارد شود نظارتی وجود داشته باشد و قرار نیست که درب انتخابات به روی همه باز باشد، کسی که وطن‌پرست و وطن‌دوست است و کسی که غرب‌گراست، همگی باید از این فیلتر عبور کنند، ما از این تریبون اعلام کنیم که شورای نگهبان همیشه مورد تأیید نظام مقدس جمهوری اسلامی و خانواده شهدا و ملت ایران بوده و خواهد بود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در جمعه 11 بهمن 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 4