En
تاریخ : شنبه 12 بهمن 1398
کد 4872

امام جمعه دماوند:

تلاش شورای فرهنگ عمومی کاهش موازی کاری‌ها و افزایش هماهنگی‌هاست

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: تلاش شورای فرهنگ عمومی کاهش موازی کاری‌ها و افزایش هماهنگی‌هاست.

به گزارش رسانه‌ها، حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان اظهار داشت: دانشگاه‌ها، مدارس و مساجد نقش مؤثری در عملیاتی کردن امور فرهنگی دارند و باید قله‌ای در جهت تحقق اهداف فرهنگی در نظر گرفت.

وی افزود: ادارات متولی امور فرهنگی بودجه کمی دارند،‌ شهرداری‌ها از بودجه مردمی برخوردارند و همه فعالیت‌ها و پروژه‌های آنان باید پیوست فرهنگی داشته باشند، مهندسی فرهنگی در این زمینه مهم است.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: هر ارگانی که از قدرت مالی برخوردار است و هر کسی که قصد انجام کار فرهنگی دارد، جهت نیازسنجی‌ها و اولویت‌بندی‌ها و با توجه به مختصات فرهنگی شهرستان اقدام خود را در شورای فرهنگی مصوب و سپس اجرا کند.

فتاح دماوندی تصریح کرد: تلاش‌ها در این شورا به منظور کاهش موازی کاری‌ها و افزایش هماهنگی‌هاست، دبیرخانه قبل از اینکه موقعیت زمانی در مناسبت‌ها فرا برسد از سه ماه قبل برنامه‌ریزی‌های لازم را پیش‌بینی کند تا بهترین نتیجه را شاهد باشیم.

وی با اشاره به فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: این فرهنگ باید احیا و عمومی شود،‌ بخشی از امور فرهنگی با کمک امر به معروف و نهی از منکر اصلاح می‌شود و شورای فرهنگ عمومی و ستاد امر به معروف جدا از یکدیگر نیستند.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: باید معروف‌های مرتبط با فرهنگ عمومی را شناسایی و بر روی آنها تمرکز کنیم،‌ یک مثال از امر به معروف در جامعه جدا کردن زباله خشک و تر است،‌ همچنین اصلاح فرهنگ ترافیک یک معروف است.

فتاح دماوندی تصریح کرد: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری می‌تواند مؤلفه‌های فرهنگ عمومی و امر به معروف را در قالب آموزش و آگاهی‌بخشی اجرایی کند. نقش فضای مجازی و رسانه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها و مساجد نیز در امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است.

وی ادامه داد: در کنار شعارهای اقتصادی و رونق تولید که هر ساله به عنوان اولویت مشخص می‌شود، باید برای شهرمان شعار و برنامه فرهنگی سال نیز داشته باشیم، این مهم باید به ارگان‌های مختلف ابلاغ شود.

امام جمعه شهرستان دماوند عنوان کرد: شورای فرهنگی عمومی باید برای مداحان نیز برنامه‌های قوی داشته باشد و درباره کلیات مسیر در این شورا تصمیم‌گیری شود.

فتاح دماوندی ادامه داد: در خصوص سردار شهید سلیمانی باید اقدامات بسیاری در شهر صورت گیرد، آموزش و پرورش باید دست به اقدامات فرهنگی در این خصوص بزند.

وی گفت: بازخوانی وصیت‌نامه امام خمینی (ره) باید در شورا مورد توجه قرار گیرد و در دهه فجر و طول سال بازخوانی شود،‌ همچنین یاد و نام شهدا در اماکن مختلف زنده نگه داشته شود.

امام جمعه شهرستان دماوند تاکید داشت: اداره فرهنگ و ارشاد و دیگر نهادهای ذی‌ربط برای ترویج فرهنگ عمومی ایرانی و اسلامی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از قالب هنر استفاده بیشتری کند.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در شنبه 12 بهمن 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 5