En
تاریخ : شنبه 19 بهمن 1398
کد 4925

مدیر راه و شهرسازی شرق تهران خبر داد

تحویل بیش از 5 هزار واحد مسکن مهر در دماوند

مدیر راه و شهرسازی شرق استان تهران در حاشیه کلنگ‌زنی سه پروژه توسعه محور این شهرستان به ارزش 1500 میلیارد ریال به تشریح عملکرد حوزه تحت مدیریت خود پرداخت.

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی شرق استان تهران، سید احمد حسینی با اشاره به اعطای سه زمین جهت ساخت استادیوم 5 هزار نفری، خانه جوان و شهرک صنوف مزاحم اظهار کرد: کلنگ‌زنی هر سه طرح مذکور در راستای پیشبرد اهداف توسعه‌ای شرق استان تهران عملیاتی شده است.

وی با اشاره به افتتاح بیش از پنج هزار واحد مسکن مهر طی 9 سال اخیر در شهرستان دماوند توسط 32 شرکت تعاونی و انبوه‌سازان بیان کرد: تنها یک پروژه 112 واحدی در مهر 7 دماوند باقیمانده است که در حال رایزنی برای اتمام پروژه مذکور هستیم.

مدیر راه و شهرسازی شرق استان تهران در ادامه با اشاره به اهمیت حفظ زمین و جلوگیری از زمین خواری در شرق تهران بر نیاز مبرم حوزه شرق بر صیانت از اراضی ملی و در اختیار داشتن نیروهای یگان حفاظت متخصص و متعهد برای حفاظت 60 هزار هکتار از اراضی در 9 شهر شرق استان تهران تأکید کرد و گفت: ارزش‌های افزوده این زمین‌ها به گونه‌ای است که میراث نسل‌های بعدی تلقی می‌شود و وظیفه ما حفاظت از این میراث است.

حسینی عنوان کرد: تعداد مراجعین مردمی به مرکز شرق استان به گونه‌ای است که ملاقات مردمی روزانه در این اداره به صورت مستمر در جریان است و هر روز به طور متوسط با 40 نفر از شهروندان ملاقات صورت می‌گیرد که از این تعداد حدود 70 درصد مشکل املاک و واگذاری داشته و 30 درصد مراجعین، مشکلات‌شان مرتبط با مسکن‌های مهر است که البته مشکلات مربوط به مسکن‌های مهر اغلب به معاملات ثانویه انجام شده و عدم اجرای تعهدات تعاونی‌ها مرتبط می‌باشد.

وی همچنین از تحویل سایت‌های مهرآباد و محک به شهرداری‌های مربوط خبر داد و خاطرنشان کرد: طی ادوار گذشته قطعات زمین‌های متعددی جهت خدمات روبنایی، بهداشتی، آموزشی و سرانه‌های ورزشی به ادارات کل استان تهران واگذار شده است، اما سرعت احداث بناهای روبنایی در سایت‌های مسکن مهر شهرستان دماوند قابل قبول و رضایت‌بخش نیست و این مسئله سبب بروز نارضایتی‌هایی شده است که در این زمینه شهروندان کاملاً حق دارند، اما بودجه‌های اعتباری نیز چندان چشم‌گیر نیست.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در شنبه 19 بهمن 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 5