En
تاریخ : يکشنبه 20 بهمن 1398
کد 4941

فرماندار فیروزکوه:

هزینه تبلیغاتی کاندیداها شفاف شود/ دریافت وجه از محکومین جرایم اقتصادی ممنوع است

فرماندار شهرستان فیروزکوه با تأکید بر لزوم شفافیت هزینه تبلیغاتی کاندیداها گفت: دریافت وجه از محکومین جرایم اقتصادی ممنوع است.
به گزارش رابط کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان تهران در شهرستان دماوند، مهدی یوسفی جمارانی در نشست توجیهی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دماوند اظهار کرد: یکی از مظاهر تبلور جمهوریت نظام جمهوری اسلامی، بحث انتخابات است.

وی افزود: در هفته‌های اخیر قانون تبلیغات نامزدها در مجلس شورای اسلامی تصویب و تأیید شورای نگهبان رسیده و ابلاغ شد؛ داوطلبان موظف‌اند که حسابی برای هرگونه نقل و انتقال وجوه و منابع نقدی مربوط به هزینه‌های انتخاباتی نزد یکی از بانک‌ها تعیین کرده و هنگام ثبت‌نام و درخواست مجوز، شماره و مشخصات آن و گواهی بانک مربوطه را در این خصوص ارائه دهند و این امر باید تا پیش از زمان آغاز مجاز تبلیغات انجام شود.

فرماندار شهرستان فیروزکوه ادامه داد: این امر به جهت شفافیت هزینه‌ها و مبالغی است که در انتخابات انجام می‌شود تا سر و سامان و نظم مناسبی در هزینه‌‌کرد نامزدها و نحوه تأمین منابع مالی آنها صورت گیرد.

جمارانی بیان کرد: مجموعه منابع مالی تبلیغات مجاز شامل اموال و دارایی شخصی نامزد، کمک احزاب و گروه‌های سیاسی و کمک اشخاص حقیقی ایرانی است؛ همچنین هرگونه دریافت وجه از افراد غیرایرانی و محکومین جرایم اقتصادی ممنوع است.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 20 بهمن 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 12