En
تاریخ : سه شنبه 22 بهمن 1398
کد 4961

هم‌زمان با چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

مردم دماوند در ۲۲ بهمن برگ زرین دیگری به کتاب افتخارات افزودند

مردم انقلابی و ولایت مدار شهرستان دماوند همگام با مردم سراسر ایران اسلامی، حضور پرشور، حماسی و باشکوه خود را در راهپیمایی ۲۲ بهمن به تصویر کشیدند و افتخاری دیگر بر تاریخ ایران اسلامی افزودند.

به گزارش رسانه‌ها، ۲۲ بهمن ماه یادآور یکی از بزرگترین رخدادهای تاریخی ملت ایران است و این روز به یک روز فراموش نشدنی و بزرگ برای ایرانیان تبدیل شده است.

مردم شهید پرور و ولایت‌مدار شهرهای دماوند، رودهن، آبعلی، آبسرد و کیلان روز سه شنبه با حضور خود در راهپیمایی و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل در حمایت از انقلاب اسلامی فریادهای الله اکبر سردادند.

راهپیمایان با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود خائن»، «راه امام شهدا زنده است - نهضت ما همیشه پاینده است»، « ۲۲ بهمن ماه نشانگر اسلام است – روز بیعت و میثاق با رهبر و امام(ره) است» بار دیگر شور انقلابی خود را به نمایش گذاشتند.

مردم بار دیگر با حضوری پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ثابت کردند که هر فشار، تحریم و سختی که از سوی استکبار علیه مردم این مرز و بوم انجام شود، بر مقاومت این مردم آگاه می‌افزاید و هیچگاه از حمایت ولایت دست بر نخواهند داشت.

مردم شهر دماوند برغم اعلام حرکت راهپیمایی از ساعت ۱۰ صبح، از نخستین ساعات امروز با وجود سرمای هوا و بارش برف شدید از میدان امام خمینی(ره) تا گلزار شهدای گمنام راهپیمایی کردند.

۲۲ بهمن اوج اقتدار و پیروزی ایرانیان است

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در حاشیه راهپیمایی پرشور مردم دماوند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ملت ایران، نهضتی بزرگ، شکوهمند و تأثیرگذار بود که با رهبری حضرت امام خمینی(ره) در روز ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ به پیروزی رسید.

وی ادامه داد: با وجود تمامی توطئه‌های استکبار جهانی از جمله جنگ تحمیلی هشت ساله، فشارها و تحریم‌های اقتصادی، ترور بیش از ۱۷ هزار ایرانی، راه‌اندازی و تجهیز گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب و ده‌ها دسیسه دیگر، ایران اسلامی امروز با هدایت و تدابیر مقام معظم رهبری، ایستادگی ملت و تلاش شبانه‌روزی کارگزاران و خدمت‌گزاران نظام اسلامی با عزت و اقتدار در مسیر رشد و توسعه در حرکت بوده و دهه فجر امسال آغاز چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی است.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از همایش‌های بزرگ است که جهان به آن چشم دوخته و نشانه پایبندی به مردم و آرمان‌های انقلاب اسلامی است، گفت: در آغازین روزهای چهل و یکمین سال انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب و شهدای گرانقدر این مرز و بوم، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفته و حضور پرشور مردم را در این حماسه تحسین می‌کنیم.

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اهداف دشمن را خنثی می‌کند

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند نیز در حاشیه مراسم راهپیمایی 22 بهمن اظهار کرد: دهه فجر سرآغاز طلوع اسلام، ‌خاستگاه ارزش‌های اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ما ثمره خون‌دادن‌ها و خون دل خوردن‌های هزاران هزار ایرانی از زن و مرد و پیر و جوان از هر قوم و آیین طی سال‌های گذشته است که برای رویش جوانه‌های استقلال، آزادی و پیشرفت و توسعه پایدار در سایه استقرار نظام مبتنی بر مردمسالاری دینی تلاش کردند و حماسه آفریدند.

فرماندار دماوند تصریح کرد: اینک در چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی، مهم‌ترین نیاز کشور وحدت ملی است، لذا برای فائق آمدن بر هر کاستی و مشکلات در همه عرصه‌ها به همبستگی و همدلی نیازمندیم و ایران اسلامی نماد امنیت و اقتدار است.

وی ادامه داد: امروز نیز ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی و مردم شهرستان دماوند با حضور پرشورتر خود به صحنه آمدند و ۴۱ سالگی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند و دشمنان را دلسردتر از گذشته کردند.

فرماندار دماوند با اشاره به حماسه سیاسی انتخابات پیش رو در دوم اسفند ماه، گفت: در آستانه حماسه‌ای دیگر هستیم که قطعا با حضور پرشور و شعور مردم و انتخاب فردی اصلح، برگ زرین دیگری در تاریخ کشور رقم خواهد خورد.

تنها راه نجات کشور، تکثیر روحیه‌ سردار شهید سلیمانی است

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید مشهدی آقایی، مشاور عالی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور روز سه شنبه در راهپیمایی پرشور ۲۲ بهمن شهرستان دماوند ضمن گرامیداشت این روز و شکرگزاری در پیشگاه خداوند متعال به دلیل داشتن مردمی حماسی و مقتدر در تمامی دوران‌ها و عرصه‌ها، اظهار داشت: ۴۱ سال است که ملت ایران در تمامی مناطق مختلف کشور و جهان به صحنه می‌آیند و این روز را گرامی می‌دارند.

وی با بیان اینکه باید شکرگزار خداوند باشیم به دلیل وجود جایگاه ولایت فقیه و جوانانی که جان خود را برای حفظ انقلاب فدا کردند، ادامه داد: امروز سالگرد گام دوم بیانیه مقام معظم رهبری است که در این بیانیه رهبر انقلاب ٧ دستاورد و پیشرفت انقلاب را بیان کردند که این ٧ دستاورد، ٧ ظرفیت جدید نیز به وجود آورده است.

این مقام مسؤول با اشاره به دستاوردهای این بیانیه خاطرنشان کرد: تضمین ثبات امنیت و حفظ تمامیت عرضی، پیشرفت در زمینه علمی و فناوری در عرصه‌های مختلف، به صحنه آمدن مردم و خلق حماسه‌ها، ارتقا بینش سیاسی مردم و آگاهی بیشتر آنان، سنگین کردن کفه عدالت در این ۴۰ سال به ویژه به نفع محرومان و نیازمندان، افزایش عیار معنویت در جامعه و مقاومت در مقابل استکبار و همه توطئه ها این هفت دستاورد است.

حجت الاسلام آقایی در کنار این دستاوردها به هفت ظرفیت به وجود آمده اشاره کرد و گفت: امروز شعارهای ما جهانی شده و عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی ما در بین مردم جهان گسترش یافته و فاصله ایران با سایر کشورهای پیشرفته کم شده است.

وی ادامه داد: مشکلات وجود دارد و به فرموده رهبر معظم انقلاب ضعف در عرصه مدیریت و تحقق عدالت اقتصادی به ویژه برای مردم و محرومان دیده می‌شود و همچنین فرهنگ اسلامی آنگونه که باید در زندگی ما جاری و ساری نیست؛ اگر امروز از آنچه که باید باشد فاصله گرفته ایم از ذات انقلاب نیست بلکه از انقلاب و آرمان های آن فاصله گرفتیم.

مشاور عالی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی غلبه بر چالش‌ها است، گفت: ما می‌توانیم مشکلات کنونی را حل و این فاصله‌ها را کم کنیم همانطور که در مقابل چالش‌های دشمن در این چهل سال ایستادیم.

وی داشتن روحیه جهادی و مدیریت انقلابی را از ظرفیت‌های مهم دانست و گفت: هفت مأموریت مطرح شده در این بیانیه توسط رهبر معظم انقلاب تحت عنوان علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصادی مقاومتی، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی و عزت ملی در روابط خارجی، مرز بندی با دشمن و سبک زندگی اسلامی است که باید سرلوحه کار قرار داد.

این مقام مسؤول با اشاره به وجود دو مانع مهم در تحقق این اهداف، تصریح کرد: مانع درونی ما تنبلی‌ها، روحیه اشرافی‌گری مسؤولان، عدم مرزبندی با دشمن، کوتاه آمدن‌ها، رفتارهای قومی و جناحی است که اگر رفع کنیم هیچ مانع بیرونی نمی تواند جلوی راه ما باشد.

حجت الاسلام آقایی گفت: دشمن در این سال‌ها از هرگونه فشار و توطئه‌ای برای فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کرد که می‌توان به خرداد ماه امسال اشاره کرد، اما با حمایت رهبری و وجود مردمی آگاه و همیشه در صحنه، اهداف شوم آنان خنثی شد.

وی ادامه داد: آنان نه تنها به اهداف خود نرسیدند، بلکه توانستیم ۴۰ نقطه حیاتی دشمن را مورد حمله قرار دهیم و او نیز تصمیم گرفت ۱۰ اقدام علیه ما انجام دهد که یکی از آنها ترور سرداران مقاومت به ویژه سردار شهید سلیمانی بود.

مشاور عالی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با تأکید براینکه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نه تنها موجب از بین رفتن داشته‌های این ملت شد بلکه نور، قوت و تلاش شهید سلیمانی از سردار سلیمانی بیش از گذشته در جهان انتشار یافت.

وی با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی مظهر واقعی اعتدال بود و تنها راه نجات کشور، تکثیر روحیه‌ی او در عرصه اقتصاد، سیاست خارجی و مجلس است، بیان کرد: امروز باید مردم در عرصه بمانند و شخصی را انتخاب کنند که راه سردار شهید سلیمانی را پیش گرفته باشند و از دشمن نترسند.

گفتنی است که شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است؛ این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از دو بخش مرکزی و رودهن تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 بهمن 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 4