En
تاریخ : شنبه 10 اسفند 1398
کد 5110

۹ هزار تن سیب ذخیره شده در دماوند باقی مانده است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: از 50 هزار تن سیب دپو شده در سردخانه های دماوند، تنها 9 هزارتن باقی مانده است.

به گزارش رسانه‌ها، آقاجان احمدی با اشاره به میزان دپوی سیب در سردخانه‌های دماوند اظهار کرد: امسال محصولات سیب درختی در شهرستان دماوند کمیت چشمگیری داشته است و در پاییز با قیمت بسیار پایین این محصول، برای بازگردانی هزینه‌های تولید، نگرانی‌های فراوانی برای باغداران ایجاد کرد.

وی افزود:  تمهیدات وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرات در دستور کار قرار گرفت و سیب مختص تنظیم بازار ۶ استان کشور نیز از شهرستان دماوند خریداری شد.

رئیس اداره صمت شهرستان دماوند ادامه داد: پاییز امسال ۵۰ هزار تن سیب در سردخانه‌ها دپو شده بود و در حال حاضر فقط ۹ هزار تن سیب در دماوند باقی مانده است که هیچ جای نگرانی برای بازار سیب درختی وجود ندارد.

احمدی بیان کرد: پرتقال بازار شب عید شهرستان‌های شمال و شمال شرق استان تهران و شرق شهر تهران نیز به سردخانه‌های دماوند حمل شده است.

وی تصریح کرد: در بازدید معاون سازمان صمت استان تهران کیفیتی سیب و پرتقال در سردخانه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اداره صمت شهرستان دماوند گفت: احداث پایانه صادراتی سیب به بازارهای هدف داخلی و خارجی از جمله راهکارهای حمایت از قشر زحمتکش بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در شنبه 10 اسفند 1398
  • توسط روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت و اصناف دماوند فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 1