En
تاریخ : شنبه 17 اسفند 1398
کد 5175

۱۰ هزار اصله نهال در دماوند توزیع می‌شود

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان دماوند از توزیع بیش از ۱۰هزار اصله نهال به صورت رایگان به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند، جمشید جویباری با اشاره به اینکه سهمیه امسال شهرستان دماوند از سوی استان تهران بیش از ۱۰ هزار اصله نهال است، اظهار کرد: نهال‌ها شامل گونه‌های غیرمثمر همچون کاج، سرو، زبان گنجشک، اقاقیا، سرو خمره‌ای، کاج سیاه، افرا، صنوبر و ... است.

وی افزود: علاقمندان می‌توانند با مراجعه به اداره منابع طبیعی دماوند در ایام هفته منابع طبیعی نسبت به دریافت این نهال‌ها اقدام کنند.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند ادامه داد: موضوع درختکاری و حفظ محیط زیست از جمله موضوعات مهم و مورد توجه اهل بیت(ع) و مقام معظم رهبری است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

جویباری خاطر نشان کرد: آنچه امروز در کشور شاهد هستیم، رشد صنایع و افزایش آلاینده‌ها است که می‌توان با کاشت درخت و ترویج این فرهنگ مهم در بین شهروندان از هرگونه اقدامی در راستای تخریب محیط زیست جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان دماوند ۱۴۷هزار هکتار مرتع و حدود ۱۰هزار هکتار ذخیره جنگلی دارد، تصریح کرد: طرح توسعه فضای سبز، یک طرح ملی است که هم اکنون در شهرستان دماوند اجرا می شود.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: در منطقه آبعلی به تعداد ۱۰۰هکتار طرح جنگل‌کاری در حال اجرا بوده و در صورت مساعد شدن شرایط جوی، تکمیل خواهد شد و در ایستگاه تولید بذر این شهرستان نیز طرح جنگل‌کاری به وسعت ۴۰ هکتار به مرحله اجرا درآمده است.

جویباری تأکید کرد: اقدامات پیشگیرانه و برخورد با متصرفان به عرصه‌های ملی و اجرای طرح کاداستر اراضی ملی از اولویت‌های مجموعه منابع طبیعی است.

گفتنی است که هفته بزرگداشت منابع طبیعی و آبخیزداری امسال با شعار نهال‌کاری همگانی، برای ایرانی سرسبز، از 15 اسفندماه آغاز و تا 21 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 17 اسفند 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 3