En
تاریخ : شنبه 13 ارديبهشت 1399
کد 5502

41 هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان دماوند باز پس گیری شد

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخيزداری شهرستان دماوند گفت: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی، 41هزار مترمربع از اراضی ملی این شهرستان واقع در پلاک گم بیک باز پس گیری و به دولت بازگردانده شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند به نقل از روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخيزداری دماوند، جمشید جویباری در این خصوص اظهار کرد: این اراضی تصرف شده در راستای اجرای یک فقره حکم قطعیت یافته قضایی توسط نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند و با حضور نیروی انتظامی رفع تصرف شده است.

وی افزود: در اجرای این اقدام قانونی تمامی دیوارکشی و فنس کشی ها و بناهای ایجاد شده مورد تخریب قرار گرفت.

این مقام مسئول از توقیف دو دستگاه تراکتور در اراضی ملی منطقه لومان این شهرستان نیز خبرداد و تصریح کرد: اکیپ‌های یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان در حین گشت زنی با دو دستگاه تراکتور برخورد کردند که در حال شخم و شیار در اراضی ملی بودند که بلافاصله و با اخذ دستور از مقام قضایی نسبت به توقیف این دو دستگاه تراکتور اقدام و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

جویباری تأکید کرد: حفاظت از عرصه‌های ملی از اولویت‌های مهم مجموعه منابع طبیعی به شمار می‌رود و در این خصوص با متخلفان به این عرصه‌ها بدون هیچ اغماضی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی از عموم مردم درخواست کرد که ضمن مراقبت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی، در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی ملی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.


انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در شنبه 13 ارديبهشت 1399
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 8