En
تاریخ : چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400
کد 7798

وظیفه دستگاه های متولی، تبیین و تشریح آثار و زنده نگه داشتن ارزش های دفاع مقدس است

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند گفت: وظیفه دستگاه های متولی، تبیین و تشریح آثار و زنده نگه داشتن ارزش های دفاع مقدس است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، ابوالفضل حلیم زمهریر در این خصوص اظهار داشت: فلسفه گرامیداشت ایام الله ملی و مذهبی، استفاده از ظرفیت‌های این ایام در راستای تاثیر فرهنگی، تبیین و تشریح آثار و ارزشهای و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنها است؛ لذا با برنامه ریزی های لازم باید از این فرصت ها و ظرفیت در جامعه پذیری، انتقال ارزش ها و مفاهیم بویژه به جوانان و نوجوانان نهایت استفاده مناسب و سازنده را داشته باشیم.

وی افزود: دشمن برای تاریخ سازی جعلی و تحریف این ایام، ازبین بردن ارزشهای دفاع مقدس و ایجاد شبهه در اذهان جوانان و نوجوانان برنامه‌ریزی دارد، بنابراین وظیفه دستگاه های متولی، تبیین و تشریح ارزش های دفاع مقدس، علل و عوامل شکل گیری جنگ، ضرورت ادامه دفاع مقدس و از بین بردن ابهامات ایجاد شده از سوی معاندین در ذهن جوانان است.

معاون فرماندار دماوند گفت: شرایط موجود کرونایی نباید موجب مغفول ماندن ایام الله ها، مناسبتهای ملی و مذهبی باشد، بلکه می توان محدودیت ها را به فرصت تبدیل کرده و به سمت استفاده از فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و بستر الکترونیک در جهت برگزاری مراسم ها برویم.

حلیم زمهریر ادامه داد: شهرداری ها، دهیاری ها، اتاق اصناف و ادارات باید فضاسازی و تبلیغات محیطی متناسب با مناسبت ها و ایام الله را در دستور کار قرار دهند.

وی تصریح کرد: در خصوص برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل(ره)، ملاک عمل ما ابلاغ ستاد مرکزی ارتحال امام(ره) و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا است که در صورت عدم امکان اعزام افراد به مرقد مطهر، برنامه هایی به صورت شهرستانی با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی مدنظر قرار خواهد گرفت.

معاون فرماندار دماوند گفت: در چگونگی نحوه برگزاری کلیه مراسمات و مناسبت های در سطح شهرستان، ملاک عمل دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا با رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی خواهد بود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 11