En
تاریخ : پنجشنبه 30 ارديبهشت 1400
کد 7802

تامین آب شرب ۵ روستای بخش مرکزی دماوند از مطالبات اصلی اهالی بود/ پیگیری رفع مشکل ۴ روستای دیگر در دستور کار است

فرماندار شهرستان دماوند از پیگیری رفع مشکل ۴ روستا در این شهرستان خبر داد و گفت: تامین آب شرب ۵ روستای بخش مرکزی دماوند از مطالبات اصلی اهالی بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مهدی حیدری با بیان این مطلب اظهار داشت: تامین آب شرب ۵ روستای بخش مرکزی دماوند از مطالبات اصلی اهالی آنها بود، این پروژه در دوره‌ای به سرانجام رسید که دولت در شرایط سخت تامین منابع مالی بود .

وی افزود: روستاهای مشمول این طرح ‌و بویژه هاشمک و وادان روزهای سختی را گذراندند و ما شاهد آن روزها بودیم و باید مطالبه به حق اهالی را پاسخ می‌دادیم.

فرماندار دماوند ادامه داد: در آغاز اجرای طرح آب‌رسانی به این روستاها، کار مطالعات و پیش‌بینی‌ها توسط آبفای روستایی انجام و چاهی حفر شد که نیاز مردم را پاسخ نداد.

حیدری بیان کرد: در این راستا، آبفای روستایی سپس به سمت اجرای احداث مجتمع آب‌رسانی گام برداشت که با ادغام آبفای روستایی و شهری و مسائلی که برای حفاری در حوزه راهداری وجود داشت، مشکلاتی پیش روی طرح بوجود آورد که با هماهنگی وتعامل درون شهرستانی حل وفصل گردید .

وی تأکید کرد: افرادی که ساکن روستاها یا در مسیر شبکه آب‌رسانی هستند، باید قدر این نعمت را بدانند و طوری استفاده نداشته باشند که باز هم دچار مشکلاتی شویم‌.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه دولت زمانی موفق است که مردم کنار آن باشد و امروز همکاری مردم در این روستاها را نیاز داریم که در مصرف آب صرفه‌جویی شود، تصریح کرد: در این راستا، مدیران اجرایی و قضایی هر کجایی که تخلفاتی صورت گرفت، بدون اغماض و با جدیت برخورد کنند.

حیدری خاطرنشان کرد: باید با تمام توان از پروژه آب‌رسانی محافظت شود تا با تعامل مردم و مسئولان این پروژه ماندگار باشد‌؛ از سویی دیگر، علاوه بر پروژه‌هایی که آبفا انجام می‌دهد در بخش‌هایی رفع مشکلات آب شرب مردم در شهرستان را در حال پیگیری هستیم.

وی عنوان کرد: در این زمینه، احداث مخزن آب شرب سادات‌محله رودهن از طریق ردیف‌های ارزش افزوده‌ای که در اختیار فرمانداری قرار دارد، با بیش از یک میلیارد تومان انجام شده و آماده‌ بهره‌برداری است‌.

فرماندار دماوند اظهار داشت: طرح مطالعات رفع مشکلات کیفی ‌کمی آب شرب روستاهای مغانک و گرمابسرد آغاز شده که با کمک دولت و خیران مشکلات آب شرب این دو روستا را برطرف خواهیم کرد؛ همچنین با توجه به اینکه مخزن آب شرب روستای مومج دچار مشکل شده، در روزهای آینده مقدمات آماده سازی و نصب مخزن این روستا آغاز خواهد شد.

وی گفت: امیدواریم با طرح‌هایی که در حوزه برق‌رسانی، آب‌رسانی و گازرسانی شهرستان دماوند در حال انجام است، شاهد کاهش مشکلات مردم در این شهرستان باشیم.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 30 ارديبهشت 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 16