En
تاریخ : دوشنبه 3 خرداد 1400
کد 7811

بررسی موضوع رفع ممنوعیت فعالیت‌های صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران

معاون وزیر صمت از بررسی موضوع رفع ممنوعیت فعالیت‌های صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، علی رسولیان در نشست هم اندیشی با فعالان صنعت شهرستان دماوند اظهار داشت: شهرک صنعتی دماوند 1 باید به سرعت فعال شود، زیرا تقاضا برای سرمایه‌گذاری در آن وجود دارد.

وی افزود: مجموع اقدامات و مشکلات مرتبط با تامین زمین حل شده و امیدواریم نخستین شهرک دانش بنیان با سرمایه‌گذاری خارجی در دماوند ایجاد شود.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: سرمایه گذاری هایی در خصوص تامین برق برای شهرک صنعتی و افزایش سطح برق انجام دادیم و در واقع ۳۵ درصد از سهم آن را شهرک‌های صنعتی استان پرداخت کرده است.

رسولیان خاطرنشان کرد: موضوع رفع ممنوعیت فعالیت‌های صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران در هیئت دولت در دست بررسی است؛ پیشنهاد مشترکی بین وزیر صمت و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تهیه شده که امیدواریم مصوب شود.

وی با بیان اینکه قطعی برق باعث کاهش تولید در شهرک‌های صنعتی می‌شود و امیدواریم این موضوع مدیریت شود، تصریح کرد: حوزه‌های صنعت و برق صنایع در سال گذشته 8 درصد رشد داشته است؛ همچنین در سال گذشته بیش از ۵ هزار هکتار اراضی واگذار و ۶۵ هزار شغل نیز در شهرک‌های و نواحی صنعتی ایجاد شد.

معاون وزیر صمت تأکید کرد: علاوه بر این، ۹۵۵ هزار شغل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور ایجاد شده که ۱۴ درصد آن متعلق به استان تهران است.

رسولیان عنوان کرد: در بحث حمایت از صنایع کوچک، همکاران ما می‌توانند از ظرفیت دانشگاه‌های آزاد استفاده کنند، در سال جاری برنامه هایی در این خصوص تدوین شده که ۱۰ هزار هکتار اراضی جدید برای فعالان اقتصادی ایجاد شود.

وی تأکید کرد: همچنین بسته‌های پیشنهادی در خصوص مانع‌زدایی تدوین شده که به زودی ابلاغ می‌شود و بروکراسی‌های اداری مربوط به اخذ مجوزها را حذف می‌کند.

معاون وزیر صمت گفت: در خصوص ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان نیازی به مزایده نیست و اراضی بدون مزایده به متقاضیان اختصاص می‌یابد؛ همچنین امسال اعتباری بالغ‌بر ۵۰ میلیارد تومان برای شهرستان دماوند جهت تامین زیرساخت‌ها مدنظر قرار دارد تا پاسخگوی نیازهای صنعت در این شهرستان باشیم.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 3 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 8