En
تاریخ : پنجشنبه 13 خرداد 1400
کد 7881

برخی از قوانین حوزه کشاورزی نیازمند اصلاحات اساسی هستند

فرماندار شهرستان دماوند گفت: برخی از قوانین حوزه کشاورزی نیازمند اصلاحات اساسی هستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مهدی حیدری در نشست بررسی مشکلات باغداران، کشاورزان و دامداران شهرستان دماوند اظهار داشت: با وجود پیگیری مستمر مشکلات باغداران، دامداران و مرغداران، بخش عمده ای از موضوعات حل نشده همچنان پابرجاست.

وی افزود: بخشی از موضوعات حوزه جهاد کشاورزی مربوط به مشکلات بودجه است که این را بخاطر شرایط کشور میپذیریم، اما برخی دیگر یا ایرادات قانونی است که باید رفع شود و یا تنگ نظری مدیریتی است که باید حذف شود.

فرماندار دماوند ادامه داد: درخواست ما، افزایش اختیارات مدیران شهرستانی است تا بتوانند مشکلات مردم را در درون شهرستان حل کنند .

حیدری بیان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی و تحریم‌های موجود، باید دستان تولیدکنندگان حوزه کشاورزی را بوسید و این قشر زحمت کش را  باید مورد حمایت قرار داد .

وی تصریح کرد: در این میان تعیین تکلیف مجتمع دامداری سربندان و حل مشکل تامین آب حایز اهمیت است که باید هرچه زودتر عملیاتی شود؛ همچنین مرغداران شهرستان دماوند نیز مبتلا به وضعیت کلان کشور هستند که مشکلات آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار دماوند گفت: با توجه به موضوع تهیه نهاده‌های دامی بر مبنای پلاک‌کوبی دام‌ها، طرح ضربتی با حضور دهیاران با هدف پلاک‌کوبی دام‌های شهرستان در دستور کار قرار می گیرد.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 13 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 4