En
تاریخ : پنجشنبه 13 خرداد 1400
کد 7885

4 پروژه ورزشی شهرستان دماوند پس از گذشت دو سال کلنگ‌زنی در بلاتكلیفی بودجه‌ای به سر می‌برد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند گفت: چهار پروژه ورزشی شهرستان دماوند با گذشت دو سال از کلنگ‌زنی در بلاتكلیفی بودجه‌ای به سر می‌برد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، رضا مقدم با اعلام این خبر اظهار داشت: در خصوص پروژه‌های عمرانی، امسال 4 پروژه ورزشی به صورت نیمه تمام یا در مرحله کلنگ زنی وجود دارد که شامل یک استادیوم 5000 نفره، خانه جوان، دیواره صخره نوردی و سالن ورزشی روستای وادان است.

وی افزود: استادیوم 5 هزارنفری و خانه جوان در دهه فجر سال 98 با حضور استاندار و مدیرکل وقت ورزش و جوانان و مدیرکل راه و شهرسازی کلنگ زنی شدند و اکنون منتظر اعتبارات هستیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند ادامه داد: این پروژه‌ها اعتبارات زیادی نیاز دارند، هزینه‌ای که باید صرف استادیوم ورزشی شود بیش از 15 میلیارد تومان برآورد می‌شود، اما در حال حاضر استادیوم در مرحله مطالعات به سر می‌برد و اکنون منتظر تخصیص اعتبار هستیم تا عملیات اجرایی را آغاز کنیم.

مقدم بیان کرد: پروژه خانه جوان در مجموعه ولیعصر کلنگ زنی شده است که اعتباری حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان برای آن درنظر گرفته شده، اما هنوز تخصیص داده نشده است و به محض تخصیص عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: مساحت خانه جوان 3000 مترمربع در 3 طبقه خواهد بود که حدود 8 میلیارد تومان هزینه دربر دارد، برای این پروژه نیز اعتبار یک میلیارد و 100 میلیون تومانی در نظر گرفته شده که با تخصیص آن عملیات ساخت آغاز می‌شود؛ ضمن اینکه برای سال‌های بعد نیز باید اعتباری برای این مهم در نظر گرفته شود.

*پروژه دیواره صخره نوردی برای مطابقت با استانداردهای بین المللی نیاز به تخصیص بودجه دارد/ استحکام بنای فونداسیون سالن ورزشی روستای وادان دماوند نیاز به تقویت دارد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند عنوان کرد: دیواره صخره نوردی تقریبا نهایی شده، اما هنوز نیاز به عملیاتی دارد تا به استانداردهای بین المللی برسد، دو دیواره نیز باید در کنار آن ساخته شود که اعتبار یک میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته شده و هنوز تخصیص داده نشده است.

مقدم تأکید کرد: فونداسیون سالن ورزشی روستای وادان از سال‌های گذشته بنا گذاشته شد، اما بر اثر یخ زدگی مورد تایید واحد فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان واقع نشد و مقرر گردید فونداسیون تقویت و اقداماتی انجام شده و سالن ساخته شود.

وی اضافه کرد: استحکام سالن ورزشی بسیار مهم است، از این رو در حال مکاتبه با مسئولان ذیربط و دهیاری و شورای وادان هستیم تا با استحکام بنا، این مهم نیز عملیاتی شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند تصریح کرد: اعتبار موردنیاز برای این پروژه‌ها جهت تکمیل و تجهیز و تامین امکانات حدود 20 تا 25 میلیارد تومان برآورد می‌شود.

*39 مکان ورزشی در سطح شهرستان دماوند وجود دارد/ برخی از اماکن ورزشی در شهرستان دماوند نیاز به تعمیرات و تجهیزات دارند

مقدم ادامه داد: مجموعا در سطح شهرستان 39 مکان ورزشی وجود دارد که 18 مکان سرپوشیده و 21 مکان دیگر روباز هستند که 13 مکان ورزشی در بخش شهری و 26 مکان در بخش روستایی واقع شده‌اند.

وی تصریح کرد: برخی از این اماکن ورزشی و سالن‌ها نیاز به تعمیرات و تجهیزات دارند، به طور مثال سالن آبعلی نیاز به تعویض کفپوش دارد، همچنین ایزوگام، تقویت موتورخانه استخر و جکوزی و سونای ولیعصر از دیگر موارد است و  برای اجرای تاسیسات کامل استخر بیش از 30 میلیارد تومان هزینه پیش بینی می‌شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند عنوان کرد: از اسفندماه سال 98 که کرونا در کشور شیوع پیدا کرد، استخر شنا تعطیل شد و تا امروز حتی یک روز نیز فعالیت نکرده است، برخی از سالن‌های ورزشی و رشته های پربرخورد همچون کشتی و رشته‌های رزمی نیز همین شرایط را داشته‌اند و فعالیت آنها ممنوع بود؛ اماکن ورزشی مطابق با رنگ بندی کرونایی شهرستان فعالیت می‌کردند یا تعطیل می‌شدند.

وی اظهار کرد: در شهرستان دماوند 39 رشته ورزشی وجود دارد که در شرایط کرونایی فعالیتی ندارند، اما 39 هیات ورزشی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند.

*استقبال از سالن‌های ورزشی در دماوند به سبب کرونا کمرنگ شده است

وی افزود: استقبال از سالن های ورزشی به سبب کرونا کمرنگ شده است، حتی از 15 اردیبهشت که اماکن ورزشی با رعایت پروتکلهای بهداشتی بازگشایی شدند، حضور مردم کمرنگ است و در برخی از قسمت‌ها سالن کاملا خالی است و استقبال بسیار کاهش یافته است؛ باید تلاش کنیم تا دوباره مردم را به ورزش بازگردانیم، اما این امر کاری دشوار است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند در خصوص درخواست واکسن کرونا ادامه داد: خانه کشتی جهت اختصاص به انجام واکسیناسیون عمومی در شهرستان دماوند پیشنهاد شده که مقرر شده است بعد از جلسه‌ای در فرمانداری این مهم اجرایی شود.

مقدم تصریح کرد: ورزشکاران دماوند هنوز واکسینه نشده‌اند و این مهم شامل افراد مسن و سالخورده‌ای است که شبکه بهداشت اعلام می‌کند، بنابراین استثنا نداشته ایم و فقط برای افرادی که عضو تیم ملی هستند و باید از کشور خارج شوند امکان واکسینه شدن وجود دارد.

وی عنوان کرد: در کل برخی رشته‌های ورزشی در سطح کشوری هستند، اما هنوز به صورت تیمی کسی را معرفی نکرده‌ایم زیرا باید سلسله مراتب بهداشتی طی و قوانین رعایت شود.

*هیات‌های ورزشی دماوند در زمینه انتخابات حضور بسیار فعال و پررنگی خواهند داشت

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند در رابطه با نقش این اداره در برگزاری انتخابات 28 خردادماه، گفت: اداره ورزش و هیات های ورزشی در زمینه انتخابات حضور بسیار فعال و پررنگی خواهند داشت، کما اینکه پرسنل اداره به عنوان نماینده فرمانده، بازرس و عوامل اجرایی حضور فعالی در این مهم دارند.

وی گفت: از هیات‌های ورزشی درخواست کرده‌ایم که با تمام قدرت در انتخابات شرکت کنند تا همه باهم رویداد مهمی را در کشور رقم بزنیم.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 13 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 2