En
تاریخ : شنبه 13 شهريور 1400
کد 8331

بازدید فرماندار دماوند ازحمام‌های تاریخی و صنعت حوله‌بافی درشهر کیلان

فرماندار دماوند ازحمام‌های تاریخی و صنعت حوله‌بافی درشهر کیلان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، صبح امروز مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند با حضور در شهر کیلان از حمام‌های تاریخی محلات شمس و اتحاد دراین شهر بازدید کرد.

در این بازدید حفظ بافت سنتی و قدیمی این حمام‌های تاریخی و استفاده بهینه درحوزه گردشگری مورد تاکید قرار گرفت و همچنین بر لزوم حمایت شهرداری و شورای شهرکیلان در راستای اجرای پروژه‌های گردشگری دراین شهر و معرفی اصالت و قدمت کیلان به گردشگران تاکید شد.

علاوه براین باتوجه به بازدید صورت گرفته از کارگاه حوله‌بافی بانوان کارآفرین دراین شهر، مقرر شد در خصوص آموزش و تولید برای فروش محصولات، با تصمیمات شورای اسلامی شهر کیلان و پیگیری حوزه میراث فرهگی، اقدامات لازم در دستور کارقرار گرفته و این صنعت با قدمت طولانی، به فعالیت خود ادامه دهد و به عنوان برند شهر کیلان حفظ حراست شود.

قدمت صنعت حوله‌بافی و برند آن مربوط به شهر کیلان است و باید با حمایت از این صنایع دستی، بتوانیم این نمادها رادرمنطقه حفاظت کرده و در حوزه گردشگری در کنار مکانهای تاریخی، در حوزه میراث اسلامی و ملی شهر کیلان را به عنوان قطب گردشگری در استان تهران معرفی کنیم.
انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در شنبه 13 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 10