En
تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400
کد 8373

پیگیری جذب نیروهای آتش‌نشانی برای منطقه مشاء دماوند

در ادامه نشست علنی شورای اسلامی شهر دماوند، موضوع جذب نیروهای عملیاتی برای حوزه آتش‌نشانی این شهر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند؛ در ادامه نشست علنی امروز شورای اسلامی شهر دماوند، موضوع جذب نیروهای عملیاتی برای حوزه آتش‌نشانی این شهر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست، نامه سرپرست شهرداری دماوند پیرو مشکلات موجود در خصوص عدم کافی بودن نیروی انسانی مجرب و جوان برای راه‌اندازی ایستگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی منطقه مشاء به معاونت عمرانی فرمانداری دماوند مطرح گردید.

در این نامه ذکر شده که طی هماهنگی‌های صورت گرفته، موضوع موافقت جذب ۳۶ نیروی انسانی صرفاً آتش‌نشان در جلسه شورا مصوب و جهت اخذ مجوز و طی مراحل قانونی به کمیته انطباق ارسال شده، اما با گذشت ۶ ماه از تاریخ صورت جلسه نتیجه‌ای حاصل نگردیده است.

با عنایت بر اینکه شهر دماوند به دلیل پراکندگی جمعیت با وجود بروز حوادث مختلف تنها با یک ایستگاه آتش نشانی و حدود ۱۷ نیروی انسانی نقش‌آفرینی می‌کند، تکاپوی نیازها و اجابت درخواست شهروندان هنگام بروز حوادث میسر نیست.

حدود ۵۰ درصد نیروهای شاخص در حوزه عملیاتی آتش‌نشانی در آینده نزدیک بازنشسته می‌شوند و این موضوع به عنوان یک چالش اساسی و مهم در پیش‌رو است.

همچنین با توجه اینکه حدود ۲۵ دقیقه زمین سپری می‌شود که نیروهای آتش‌نشانی از ایستگاه به منطقه مشاء اعزام و نقش‌آفرینی کنند، عملا زمان طلایی رسیدن به محل حادثه از دست می‌رود و این هدر رفت زمان موجب بروز خسارت جبران ناپذیر می‌شود.

از سویی دیگر، با توجه به قرارگیری منطقه مشاء روی گسل زلزله و بروز حوادث ترافیکی زمستانی، شهرداری دماوند مبادرت به احداث ساختمان ایستگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در منطقه مشا نموده که برابر دلایل اشاره شده موفق به راه اندازی آن نشده است.

مدیران شهرداری درخواست کرده‌اند که علی رغم بروز حوادث مختلف در حوزه مشاء در صورت امکان تمهیدات و تدابیر لازم در خصوص جذب و به کارگیری نیروهای جوان و با انگیزه برای سازماندهی در حوزه عملیات و آتش‌نشانی جهت ارتقای وضعیت عملکردی و برقراری امنیت و ایمنی پایدار شهروندان اندیشیده شود.

در نشست شورای اسلامی شهر دماوند مقرر شد با توجه به عدم اعلام نتیجه مصوبه شورا در خصوص جذب نیروی عملیاتی آتش‌نشانی از سوی کمیته تطبیق فرمانداری، طی هفته‌های آینده این موضوع مورد پیگیری مجدد قرار گیرد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 2