En
تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400
کد 8380

جمعیت جوان بزرگترین و مهمترین سرمایه بالقوه کشور است

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند از جمعیت جوان به عنوان بزرگترین و مهمترین سرمایه بالقوه کشور نام برد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، ابوالفضل حلیم زمهریر در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند اظهار داشت: جمعیت جوان بزرگترین سرمایه بالقوه یک کشور است که لازمه تبدیل آن به بالفعل، برنامه‌ریزی دقیق، علمی و اصولی در حوزه‌های مختلف آموزشی، علمی، فرهنگی، ورزشی، عقیدتی و اجرای دقیق این برنامه‌هاست.

وی افزود: در صورت انجام اقدامات موثر و به هنگام در حوزه‌های مختلف، این نیروی بالقوه به بالفعل و مهمترین عامل قدرت کشور تبدیل خواهد شد و در صورت عدم توجه جدی و اقدام عملیاتی، این سرمایه بالقوه به تهدید و آسیب بالفعل تبدیل می‌شود.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: در حال حاضر جمعیت کشور به سمت پیر شدن حرکت می‌کند و این موضوع زنگ خطری از نظر تولید و نیروی کار است؛ از این‌رو دستگاه‌های متولی باید در راستای فراهم کردن زمینه اشتغال، ازدواج و فرزندآوری برنامه‌ریزی کرده و اقدامات جهادی و فرهنگ‌سازی لازم در این خصوص صورت پذیرد.

حلیم زمهریر بیان کرد: بسیاری از مشکلات در داخل شهرستان با تعامل بین بخشی قابل حل بوده و انتظار ما افزایش تعامل و هم‌افزایی دستگاهها و ادارات است‌.

وی خاطرنشان کرد: طرح جامع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به صورت بومی‌سازی در جهت رفع مشکلات  اجتماعی شهرستان در دست تدوین است؛ از این رو دستگاه‌های متولی باید در خصوص شناسایی، آسیب‌شناسی و ارائه راهکار در جهت تهیه این طرح ما را کمک کنند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند بیان کرد: با توجه به قرارگیری در آستانه بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، یکی از دغدغه ها موضوع آموزش در بستر الکترونیک، فضای مجازی، آسیب‌ها و تهدیدات احتمالی در این حوزه است؛ این هنر ما است که تهدید احتمالی در عرصه فضای مجازی را به فرصت تبدیل کرده و با آموزش، آگاه‌سازی جوانان و بصیرت‌افزایی از برنامه‌های سوء دشمنان، تهاجم فرهنگی و آسیب‌های آن حوزه پیشگیری کنیم.

حلیم زمهریر گفت: در این راستا برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه دانش‌آموزان، مربیان و اولیا در زمینه نحوه استفاده از فضای مجازی، آموزش در بستر الکترونیک، کنترل و نظارت اولیا و مربیان پیش از بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در دستور کار آموزش و پرورش و دانشگاهها قرار دارد و اجرای آن به واحدها ابلاغ شده است.


انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 4