En
تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400
کد 8381

تقویت بنیان‌های اعتقادی و فعالیت های فرهنگی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: تقویت بنیان‌های اعتقادی و فعالیت های فرهنگی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند اظهار داشت: متاسفانه ادارات فرهنگی بودجه لازم برای انجام امور فرهنگی را ندارند؛ به نظر می‌رسد انجام تفاهم نامه بین این ادارات و ادارات متمکن از لحاظ مالی با کسب اجازه از کمیسیون انطباق فرمانداری در این خصوص راهگشا خواهد بود.

وی افزود: در دوران کرونایی خسارات زیادی به حوزه ورزش شهرستان دماوند وارد شد که جبران آن زمان بر است؛ به نظر می‌رسد بسیاری از ورزش‌های انفرادی را می‌توان در فضای باز با ابتکار عمل و رعایت پروتکل دقیق بهداشتی مجددا راه اندازی کرد.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: با توجه به اهمیت بحث تحکیم بنیان خانواده، باید مشاوره‌های دقیق و اجباری پیش از ازدواج و سالیان متمادی پس از آن در دستور کار قرار گیرد تا از بسیاری از معضلات جلوگیری شود. 

فتاح دماوندی گفت: ریشه بسیاری از طلاق‌ها اعتیاد است که این امر نیاز به آموزش و آگاهی فراگیر و مستمر در خصوص ضررهای غیرقابل جبران اعتیاد دارد؛ علاوه بر این تقویت بنیان‌های اعتقادی و فعالیت های فرهنگی توسط مساجد و هیئت های مذهبی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد.


انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 3