En
تاریخ : يکشنبه 21 شهريور 1400
کد 8382

ارائه راهکار ۲ شیفت کردن کشتارگاه رودهن جهت تامین گوشت قرمز قصابی‌ه

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند با بیان اینکه برای تامین گوشت دام می‌توان از ظرفیت خالی کشتارگاه رودهن استفاده کرد، گفت؛ ۲ شیفت کردن کشتارگاه رودهن جهت تامین گوشت قرمز قصابی‌ها ارایه راهکار می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، آرش آقاجان احمدی در خصوص تامین گوشت مصرفی شهروندان با توجه به پلمب شدن کشتارگاه دماوند اظهار داشت: باید هر چه سریع‌تر دستگاه متولی کشتارگاه نسبت به رفع نواقص و آغاز فعالیت اقدام کند تا شهروندان دچار مشکل نشوند؛ برای تامین گوشت دام در حال حاضر می‌توان از ظرفیت خالی کشتارگاه رودهن استفاده کرد، در نبود کشتارگاه نمی‌توان در خیابان کشتار داشت و دام سنگین نیز نمی‌توان از نقاط خیلی دور به دست آورد.

وی افزود: نزدیکترین مکان‌ها تهران و شهرستانهای همجوار است که رئیس اتحادیه قصابان با حمایت رئیس اتاق اصناف با هم صنف خود در تهران و شهرستان‌های همجوار مانند ورامین ارتباط برقرار کند و برای کوتاه مدت گوشت مورد نیاز را حمل کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند بیان کرد: تامین کشتارگاه از نخستین نیازهای هر شهر است، در خصوص تامین گوشت باید قصابان از بازارهای همجوار فوق یا دو شیفت شدن کشتارگاه رودهن اقدام کنند، زیرا راهکار دیگری وجود ندارد.

آقاجان احمدی ادامه داد: یا باید از بازار تهران گوشت تامین و یا در کشتارگاه رودهن دام کشتار شود، امیدواریم شهرداری دماوند به جهت رفاه شهروندان هر چه سریع تر کشتارگاه را راه اندازی نماید.

وی در رابطه با ارزان شدن 30 درصدی قیمت سیمان تصریح کرد: با تامین نیاز سیمان از طریق بورس، بدین وجه که تولید کننده سیمان را در بورس تحویل داده و تمام کارخانجات با مواد اولیه سیمان و پروژه های عمرانی ملی و …. و مصالح فروشان همگی باید از بورس سیمان خرید کنند و ثبتنام و کد بورس دریافت کنند .

وی گفت: حداقل 70 الی 100 واحد مصالح فروشی در دماوند مشغول به کار هستند، اما همه آنها سیمان نمی‌فروشند.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 0