En
تاریخ : جمعه 2 مهر 1400
کد 8453

سوزاندن برگ‌های پاییزی در دماوند تهدیدی علیه بهداشت عمومی است

رئیس محیط زیست دماوند با بیان اینکه سوزاندن برگ‌های پاییزی در دماوند تهدیدی علیه بهداشت عمومی است، گفت: فرد خاطی به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، محمد فریدی با اعلام این خبر اظهار داشت: متاسفانه هر ساله شاهد آتش زدن برگ های پاییزی در سطح شهرستان دماوند هستیم که موجب آلودگی هوای شهر، خاکستری‌شدن و آلودگی خاک مناطق مختلفی از شهرستان می‌شود.

وی افزود: سوزاندن برگ‌های پاییزی که به نوعی پسماند کشاورزی در حوزه باغی محسوب می شوند، بر خلاف مقررات است؛ چرا که موجب آلودگی هوا خواهد شد؛ به ویژه در فصل پاییز که رو به سرما می رویم و شاهد این ورژن یا وارونگی هوا خواهیم بود و آتش زدن برگ ها و پسماندهای کشاورزی قطعا وضعیت آلودگی هوا را تشدید می کند.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان دماوند ادامه داد: با توجه به اینکه ممکن است عده ای از شهروندان بی اطلاع از قوانین هوای پاک و محیط زیست باشند، به همین دلیل به صورت حضوری به درب منازل رفته و در صورت مشاهده، تذکرات لازم داده می‌شود و درصورت تکرار پیگرد قضایی خواهد داشت و براساس قانون هوای پاک اعلام جرم خواهد شد و فرد خاطی به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی به مراجع قضایی معرفی می شود.

فریدی بیان کرد: از کلیه شهروندان تقاضا داریم نسبت به رعایت نکات ایمنی دقت داشته باشند و به هیچ عنوان به منظور از بین بردن ضایعات شاخ و برگ درختان در زمین‌های کشاورزی یا بایر و همینطور فضای سبز و باغات، اقدام به آتش زدن آنها نکنند.

وی گفت: یکی از راه های حل این مشکل، فرهنگ سازی است که می توان با افزایش فرهنگ زیست محیطی، تغییرافکار عمومی در حفظ محیط زیست، آگاه سازی مردم و دیگر راه حل‌ها این اقدام نامطلوب را کاهش داد؛ از کلیه دوست داران محیط زیست تقاضا داریم که هرگونه تخلف زیست محیطی در این زمینه را به این اداره اطلاع دهند.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در جمعه 2 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 4