En
تاریخ : جمعه 16 مهر 1400
کد 8506

مردم به حل مشکلات امید بسته‌اند

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه هماهنگی سه قوه در مبارزه با فساد امیدواری مردم را برای حل مشکلات بیشتر می کند، گفت: سفرهای استانی و حضور میدانی رئیس جمهوری در بین مردم بارقه امید را در مردم بیشتر کرده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به سالروز هجرت پیامبر اکرم(ص) به مدینه و واقعه لیله المبیت، اظهار داشت: درس ما از واقعه هجرت و لیله المبیت این است که در زمان لزوم برای حفظ اسلام و مسلمان هجرت کنیم و در مواقع لزوم فداکاری برای حفظ جان رهبر اسلامی، جان خود را فدای رهبر کنیم.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبری درخصوص امنیت و وظایف نیروهای مسلح، با بیان اینکه خدای متعال را به خاطر وجود امنیت پایدار و درون‌زا و متکی بر توانمندی داخلی شکرگزاریم، افزود: استقلال امنیتی ما زیرساخت اصلی استقلال اقتصادی و فرهنگی و سیاسی است.

خطیب جمعه دماوند بیان کرد: سابقه هشت ساله دفاع مقدس و تجربه امنیتی ۴۳ساله ما بهترین الگو برای کشورهایی است که می خواهند استقلال امنیتی داشته باشند؛ در طول سال‌های بعداز انقلاب هیچگاه از کشوری گدایی امنیتی نکردیم و انشالله از این به بعد هم استقلال امنیتی خود را حفظ خواهیم کرد.

حجت الاسلام فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: در عرصه اقتصادی حمایت رهبر معظم انقلاب از تولیدکنندگان داخلی و جلوگیری از واردات بی منطق، صنعتگران ایرانی را دلگرم کرده است و ترخیص پرشتاب کالاهای مانده در گمرک و تلاش مسئولان برای تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار و همچنین حذف امضاهای طلایی اعتماد مردم به دولت و مجلس را افزایش داده است.

وی افزایش صادرات را موجب افزایش تولید داخلی و اشتغال جوانان و همچنین زیرساخت آن را تقویت رابطه با همسایگان دانست و افزود: ۱۵ کشور همسایه بازار خوبی برای تولیدات ایرانی و تقویت اقتصاد ملی ما هستند و باید این فرصت را غنیمت بدانیم.

امام جمعه دماوند بیان داشت: ارتقای نگاه به شرق سیاست درستی است که دولت سیزدهم اتخاذ کرده است و منتظر عملیاتی شدن و حصول نتیجه این سیاست هستیم.

وی همچنین از اقدام ارزشمند دولت در تسریع واکسیناسیون کرونا و از کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند برای واکسینه کردن اقشار مختلف مردمی تشکر کرد.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به ۲۰ مهر روز ملی کاهش اثرات و بلایای طبیعی، گفت: مسئولان شهرستان دماوند باید خطر زلزله را جدی بدانند و برای کاهش خطرات و خسارت زلزله احتمالی برنامه مدون و عملیاتی داشته باشند، مطالبات دائمی رسانه ها درخصوص عملکرد مسئولان درباره کاهش اثرات و بلایای طبیعی، جان و مال مردم را حفظ خواهد کرد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در جمعه 16 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 3