En
تاریخ : شنبه 17 مهر 1400
کد 8522

8 تولیدکننده سیب و گلابی در شهرستان دماوند گواهی محصول سالم دریافت می‌کنند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: 8 تولیدکننده سیب و گلابی در شهرستان دماوند در سال جاری گواهی محصول سالم دریافت می کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، معاون فنی، رئیس اداره ترویج، دبیر نظام صنفی و کارشناسان مرکز خدمات سربندان شهرستان دماوند از باغات سیب شهرستان با هدف توجیه و ترغیب بهره برداران جهت اخذ صدور نشان حد مجاز آلاینده ها و گواهی محصول سالم بازدید کردند.

اردلانی، مدیر جهاد کشاورزی دماوند در این باره اظهار داشت: محصولات گواهی شده محصولاتی هستند که تولید آنها بر اساس استاندارد عدم استفاده و یا مصرف در حد مجاز نهاده های شیمیایی مطابق با توصیه های علمى تولید می شوند، آنالیز و کنترل میزان باقی مانده سموم، نیترات، فلزات سنگین و ... مطابق با استانداردهای مربوطه صورت می گیرد.

وی افزود: سال گذشته در شهرستان دماوند 5 نفر از بهره برداران در تولید محصولات سیب، تمشک، گلابی با مساحت حدود 17 هکتار موفق به اخذ گواهی استاندارد شدند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: در سال جاری نیز 7 نفر از کشاورزان تولید کننده سیب درختی در روستاهای جابان، خسروان، چنارشرق به مساحت حدود 80 هکتار و 1 نفر تولید کننده گلابی در مساحت یک هکتار واقع در روستای اسلام آباد، در مرحله نمونه برداری و پیگیری اخذ گواهی محصول سالم هستند.


انتهای پیام/
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 17 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 1