En
تاریخ : سه شنبه 20 مهر 1400
کد 8529

در کنار وظیفه دولت در خصوص ایمن‌سازی جاده‌ها، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان بسیار مهم است

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در کنار وظیفه دولت در خصوص ایمن‌سازی جاده‌ها، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان بسیار مهم است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مهدی حیدری در نشست آموزشی بانوان فرهنگ‌یار ترافیک اظهار داشت: تاریخچه اقدامات فرهنگی و آموزشی توسط پلیس راهور قابل تقدیر است.

وی افزود: در طول سال‌های اخیر اقدامات فرهنگی قابل توجهی توسط پلیس راه از طریق صدا و سیما در جهت آموزش نکات ترافیکی صورت پذیرفت که نتایج آن در جامعه ملموس است.

فرماندار دماوند ادامه داد: در این راستا آموزشهایی در حوزه نکات راهنمایی و رانندگی به کودکان ارائه شد و کودکان به عنوان همیاران پلیس، اقدام به ارائه تذکرات موثر به خانواده‌ها می‌کردند.

حیدری بیان کرد: ارتقای فرهنگ در همه حوزه‌ها از جمله رانندگی حائز اهمیت است و بانوان در بسیاری از موضوعات فرهنگی پرچم‌دار هستند که با توجه به این که بانوان نقش پررنگی در تربیت فرزندان دارند، این موضوع بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: با توجه به زندگی امروزی، داشتن خودرو برای اکثر خانواده جزو ضروریات است و بر این اساس، هرچه خودروهای ایمن‌تری داشته و مقررات را رعایت کنیم، سلامت خانواده‌ها تضمین بیشتری خواهد داشت.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: قطعا وظیفه دولت ایمن کردن راه‌های کشور، ساخت خودروهای ایمن و برداشتن انحصار از خودروسازانی است که امنیت جان مردم را در پایین ‌ترین سطح قرار می‌دهند، اما در کنار این موضوع، رعایت قوانین توسط رانندگان بسیار حایز اهمیت است.

حیدری اظهار داشت:  بر اساس آمار، بانوان کمترین میزان تصادفات را در کشور به خود اختصاص دادند و امیدواریم به عنوان سفیران اجرای قوانین در حوزه راهنمایی و رانندگی موفق باشند.

وی گفت: علاوه بر این، انتظار ما پررنگ شدن فعالیت پلیس راه در حوزه اموزشی و فرهنگی است.


انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 3