En
تاریخ : سه شنبه 20 مهر 1400
کد 8530

استفاده از کمربند ایمنی 40 تا 60 درصد از آسیب تصادفات را کاهش می دهد

جانشین رئیس پلیس راه شرق استان تهران گفت: استفاده از کمربند ایمنی 40 تا 60 درصد از آسیب تصادفات را کاهش می دهد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، سرهنگ فراهانی در نشست آموزشی بانوان فرهنگ‌یار ترافیک در شهرستان دماوند اظهار داشت: بیش از 82 درصد تصادفات به دلیل سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو حین رانندگی و خستگی و خواب آلودگی است.

وی افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، حدود 7 درصد از تولید ناخالص ملی هزینه تصادفات می‌شود که به علت بی احتیاطی صورت می‌گیرد.

جانشین رئیس پلیس راه شرق استان تهران ادامه داد: هدف آز اموزشهای عمومی، بازآموزی قوانین راهنمایی و رانندگی، اشاعه رفتارهای صحیح ترافیکی در جامعه، کاهش آسیب ها و خسارات مادی و معنوی، کمک به بهبود وضعیت زیست محیطی شهر در سطح ملی، ایجاد انضباط ترافیکی و کاهش تخلفات و تصادفات است.

فراهانی بیان کرد: در سال 99 حدود 35.6 درصد تصادفات فوتی جرحی جاده ها ناشی از سرعت غیرمجاز و عدم توجه به جلو و حدود 20 درصد مربوط به عدم رعایت سرعت مطمئنه بود.

وی با بیان اینکه در سال 99 حدود 6.5 درصد جانباختگان حوادث رانندگی کودکان زیر 10 سال بودند، تأکید کرد: کمربند ایمنی 40 تا 60 درصد از آسیب تصادفات را کاهش می دهد.

جانشین رئیس پلیس راه شرق استان تهران عنوان کرد: تصادفات بانوان در سال 99 بالغ بر 43 هزار و 275 فقره بوده که حدودا در 8.4 درصد این تصادفات مقصر بودند.

فراهانی گفت: حدود 91 درصد از حمل و نقل از طریق جاده‌ها و 9 درصد از طریق ریل و هوایی صورت می پذیرد؛ یافته های پژوهشی نشان از تاثیر فعالیت بانوان فرهنگ‌یار ترافیکی در کاهش تخلفات رانندگی، رعایت بیشتر مقررات، اجتناب از رفتارهای پرخطر و تخلفات حادثه‌ساز و آگاهی از عواقب ارتکاب تخلفات دارد.

وی بیان کرد: حوادث رانندگی بیشترین عامل مرگ و میر پس از بیماری های قلبی، عروقی و سرطان در ایران است؛ بنا بر آمار، روزانه حدود 41 نفر از هموطنان ما در تصادفات کشته می شوند؛ 60 درصد از آمار جانباختگان مربوط به موتورسواران است که در این راستا، استفاده از کلاه ایمنی 40 درصد از آمار جانباختگان و 70 درصد از آمار مصدومان را کاهش می‌دهد.

جانشین رئیس پلیس راه شرق استان تهران گفت: سهم عابران پیاده در تصادفات حدود 21 درصد است که به علت عدم استفاده از پلهای عابر پیاده و زیرگذرها و نقاط خط کشی شده است.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 4