En
تاریخ : چهارشنبه 21 مهر 1400
کد 8535

تأکید بر نظارت و بازرسی از واحدهای توزیع‌کننده مرغ و کالاهای اساسی در شهرستان دماوند

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار دماوند بر نظارت و بازرسی از واحدهای توزیع‌کننده مرغ و کالاهای اساسی در این شهرستان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، صمد جلیلوند در هفتمین نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار و ساماندهی گندم، آرد و نان شهرستان دماوند اظهار داشت: در خصوص موضوع بررسی تامین مرغ در شهرستان، با توجه به مصوبات تنظیم بازار استان تهران، در صورت ابلاغ به واحدهای صنفی می‌توان با جذب مرغ منجمد به منظور استفاده در رستوران‌ها و مراکز عمده مصرف، مصرف مرغ را در شهرستان متعادل کرد تا مشکلی در خصوص مصرف مرغ گرم برای شهروندان ایجاد نشود.

وی افزود: علاوه بر این با توجه به تاکید استان در خصوص نظارت بر عرضه مرغ و فعالیت خرده‌فروشی‌ها، نظارت و بازرسی از واحدهای توزیع‌کننده مرغ و کالاهای اساسی در شهرستان حایز اهمیت است.

معاون فرماندار دماوند ادامه داد: دماوند نخستین تولیدکننده مرغ در استان تهران است و از این رو باید نظارت بر روند کشتار در شهرستان صورت گیرد و در صورت لزوم، دستگاه‌های نظارتی در خصوص میزان کشتار در شهرستان ورود نمایند؛ در این راستا بررسی آمار میزان جوجه‌ریزی، تامین نهاده و کشتار در سه ماهه اخیر باید در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گیرد.

جلیلوند با بیان اینکه نرخ مرغ بر اساس مصوبه تنظیم بازار استان ابلاغ می‌شود و افزایش خودسرانه نرخ امکان‌پذیر نیست، گفت: با توجه به طرح موضوع ایجاد ۲ مرکز عرضه مستقیم مرغ در گیلاوند، اطلاع‌رسانی از طریق اداره صمت در دستور کار قرار خواهد گرفت‌.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت ارائه گزارش مکتوب از توزیع کالاهای تنظیم بازار، جذب کالاهای اساسی در مناطق محروم‌تر اقدامی موثر است.

معاون فرماندار دماوند ادامه داد: در خصوص احداث نانوایی، باید دلایل کافی اعم از بعد مسافت و تمرکز بار جمعیتی وجود داشته باشد و در صورت ارائه ادله کافی، این امر امکان‌پذیر است.

جلیلوند گفت: ضمن ضرورت توجه به سهمیه آرد نانوایی‌ها، کنترل وزن و کیفیت نان باید توسط اتحادیه و اتاق اصناف مورد توجه قرار گیرد و در صورت کوتاهی، به عنوان ترک فعل مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 21 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 4