En
تاریخ : چهارشنبه 28 مهر 1400
کد 8570

اتخاذ تمهیدات شهرستانی به منظور حفظ تولید دام سبک در دماوند

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار دماوند از اتخاذ تمهیدات شهرستانی به منظور حفظ تولید دام سبک در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، صمد جلیلوند در نشست بررسی موضوع حریم ایل‌راه‌های عشایری شهرستان دماوند اظهار داشت: بحث جلوگیری از واگذاری اراضی میان بند و ایل راههای عشایر از سوی جهاد کشاورزی استان مطرح و از طریق استانداری تهران به شهرستان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: دماوند بیشترین مسیر تردد عشایر در استان تهران را به خود اختصاص داده و جمعیت قابل توجهی از عشایر در مجموعه شهرستان دماوند هستند.

معاون فرماندار دماوند ادامه داد: با توجه به مباحث مطرح شده در این نشست، بخشی از میان‌بند مخصوص عشایر توسط منابع طبیعی واگذار و بخشی دیگر تصرف شده است؛ با توجه به بروز مشکلات برای دامداران، امور عشایر و منابع طبیعی باید به ارائه گزارش دقیق در این خصوص بپردازند تا موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

جلیلوند بیان کرد: علاوه بر این، باید نقشه مسیر ایل راه ها توسط امور عشایری شهرستان تهیه و مناطقی به منظور اتراق و انجام واکسیناسیون مشخص شده و این نقشه به ادارات ابلاغ شود تا واگذاری اراضی در مناطق مذکور صورت نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر گردید دامپزشکی شهرستان نسبت به تأیید تعداد دام‌های اعلامی از سوی امور عشایری شهرستان اقدام نماید تا مشکلی در خصوص تأمین نهاده‌ها به وجود نیاید.

معاون فرماندار دماوند تصریح کرد: در حال حاضر قیمت نهاده های دام افزایش یافته و به دلیل مقرون به صرفه نبودن، عشایر و دامداران به فروش دام‌ مولد روی آورده‌اند؛ با این وجود نمی‌توان پیش‌بینی خوبی در خصوص گوشت قرمز در سال‌ آتی داشت و این به معنای به صدا در آمدن زنگ خطر در خصوص تولید دام سبک است.

جلیلوند گفت: با توجه به اهمیت موضوع، مجموعه دولت در شهرستان دماوند با تمام توان حمایت‌های لازم را در این خصوص مدنظر قرار خواهد داد تا قدمی در راستای حفظ دام و حل مشکل عشایر برداشته شود.


انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 28 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 17