En
تاریخ : پنجشنبه 20 آبان 1400
کد 8651

فرمانداران اختیار عملیاتی در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران ندارند

فرماندار شهرستان دماوند گفت: فرمانداران اختیار عملیاتی در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران ندارند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مهدی حیدری در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان دماوند با حضور استاندار تهران اظهار داشت: حضور استاندار تهران و تزریق امید به شهرستان دماوند از سوی مدیریت عالی استان باعث افتخار است.

وی با بیان اینکه دماوند در حوزه‌های مختلف در شرق استان تهران مورد اهمیت است، افزود: با توجه به بازدید امروز از مسیر جاده کمربندی تا شهرک صنعتی، عرض جاده وادان پاسخگوی شهرک صنعتی نیست.

فرماندار دماوند ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در این راستا، توجه به بحث حمل و نقل جاده‌ای و شاهراه‌ها با هدف انتقال محصولات تولید به بازار است؛ از این رو درخواست ما، تعریض جاده وادان و کمربندیست.

حیدری بیان کرد: در حوزه شهرک‌های صنعتی، موضوع توزیع اراضی شهرک مطرح است که با توجه به تشکیل  کمیته ای در استان تهران و  نیازسنجی، دست ما در این خصوص خالی است.

وی تصریح کرد: متاسفانه فرمانداران اختیار عملیاتی در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران ندارند، لذا به نظر می‌رسد تفویض بخشی از اختیارات ادارات کل به شهرستان‌ها راهگشا خواهد بود.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: علاوه بر این باید نقش مجموعه مدیریتی شهرستان در خصوص توزیع اراضی به واحدهای تولیدی مشخص شود تا فعالیت سرمایه گذاران توانمند مورد پیگیری قرار گیرد.

حیدری تأکید کرد: جنس مشکلات دماوند با سایر شهرستان‌ها متفاوت است؛ ظرفیت دماوند عمدتا صنعت گردشگری است و باید تسهیلاتی در این خصوص در نظر گرفته شود.

وی گفت: دماوند در صنعت گردشگری دارای ظرفیت ۷۰ درصدی به صورت طبیعی است که امیدواریم با اتخاذ تمهیدات، منجر به تولید ثروت در حوزه گردشگری شهرستان شود.


انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 آبان 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 9