En
تاریخ : دوشنبه 1 آذر 1400
کد 8705

تحقق ۶۲ درصدی سهمیه اشتغال در شهرستان دماوند

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری دماوند از تحقق ۶۲ درصدی سهمیه اشتغال در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، صمد جلیلوند در چهارمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان دماوند اظهار داشت: روند آمار شهرستان در خصوص ثبت سهمیه اشتغال در سامانه رصد به صورت کاهشی است.

وی افزود: تعهد دماوند در این خصوص بالغ بر ۳ هزار و ۲۱۲ نفر بود که از این تعداد، ۲۰۰۷ نفر در سامانه رصد ثبت شد و حدود ۶۲ درصد از میزان اشتغال در شهرستان محقق گردید.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری دماوند ادامه داد: با مقایسه شرایط شهرستان دماوند با برخی از شهرستان‌ها، انتظار ما عملکرد پررنگ تر در این خصوص است؛ البته ممکن است تعداد نیروهای مشغول به کار بیش از آمار اعلام شده باشد، اما ثبت در سامانه رصد باید صورت پذیرد.

جلیلوند با بیان اینکه تبلیغات در راستای به کارگیری نیرو در این خصوص موثر خواهد بود، تصریح کرد: متاسفانه با وجود شرایط کرونا، در حوزه صنعت گردشگری شهرستان شاهد رشد منفی بودیم، اما با توجه به بهبودی شرایط باید پیگیری در این خصوص در دستور کار قرار گیرد. 

وی تأکید کرد: ضمن تشکر از اداراتی که به تعهد خود در خصوص ثبت اشتغال در سامانه رصد عمل کردند، انتظار ما از سایر دستگاه‌ها تلاش روز افزون در این زمینه است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری دماوند خاطرنشان کرد: ادارات آموزش و پرورش شهرستان با توجه به واگذاری مسئولیت نظارت بر مهدهای کودک،  نسبت به ثبت اشتغال ایجاد شده در مهدها در سامانه رصد اقدام نمایند.

جلیلوند یادآور شد: علاوه بر این، بنیاد برکت با توجه به وجود متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال در روستاها، علاوه بر روستاهای پایلوت، شرایط لازم را جهت پرداخت تسهیلات به سایر روستاها نیز فراهم نمایند.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف تشریح ابعاد مختلف طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، با همکاری اداره صمت و امور مالیاتی نسبت به برگزاری نشست توجیهی برای کارفرمایان اقدام نماید.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 1 آذر 1400
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 4