En
تاریخ : چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396
کد 921

رئیس ستاد انتخابات دماوند در جمع نمایندگان فرماندار شعب اخذ رأی:

انتخابات جلوه‌ای از مردم سالاری دینی است/ نمایندگان فرماندار اشراف کاملی به حوزه‌های رأی‌گیری داشته باشند

معاون سیاسی انتظامی فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند با بیان اینکه انتخابات جلوه‌ای از مردم سالاری دینی است، گفت: نمایندگان فرماندار باید اشراف کاملی به حوزه‌های رأی‌گیری داشته باشند.
به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان دماوند، شاهرخ جهانشاهی در نشست آموزشی نمایندگان فرماندار شعب اخذ رأی شهرستان دماوند در سالن همایش‌های فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: در روز جمعه، 29 اردیبهشت‌ماه سال جاری دو انتخابات بسیار مهم هم در سطح کشوری و هم در سطح محلی برگزار می‌شود.
وی افزود: ریاست جمهوری به عنوان رئیس قوه مجریه و دومین شخصیت کشور خواهد بود و شوراها نیز وظایفی از قبیل اداره امور شهر و روستا را بر عهده خواهند داشت.
معاون سیاسی انتظامی فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند گفت: نظام ما بر اساس مردم سالاری دینی و یکی از ارکان مهم آن برگزاری انتخابات بوده که تاکنون طی 39 سال انتخابات مختلفی در کشور برگزار شده است.
جهانشاهی تصریح کرد: حکومت جمهوری اسلامی که بر پایه مردم سالاری دینی بوده، انتخابات یکی از جلوه این مردم سالاری است که مردم با حضور پای صندوق‌های رأی سرنوشت خود و کشورشان را رقم می‌زنند.
وی با تأکید بر اینکه نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأی باید به موارد قانونی اهمیت بسیاری دهند، بیان کرد: آنها باید به مجموعه حوزه رأی‌گیری اشراف کامل داشته باشند.
معاون سیاسی انتظامی فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: مسؤولیت اصلی تحویل و بازگرداندن صندوق‌ها بر عهده نمایندگان فرماندار است و هر موردی که در شعب اخذ رأی مشاهده شود، باید گزارش شود.
جهانشاهی افزود: در روز پنج‌شنبه، یک روز قبل از برگزاری انتخابات، مسؤولان شعب اخذ رأی باید از محل شعبه خود بازدید کنند تا ضمن آشنایی، اگر کمبودی وجو دارد، گزارش شود تا نسبت به اقدامات لازم صورت گیرد.
وی گفت: مسؤولان شعب اخذ رأی حتماً باید یک سال قبل از آغاز رأی‌گیری در محل حضور داشته باشند و رأس ساعت قانونی انتخابات را آغاز کنند.
معاون سیاسی انتظامی فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند تأکید کرد که نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأی اخبار موثق را از ستاد انتخابات این شهرستان دریافت کنند.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 109