طاهرخانی: اعتلای کشور در گرو توجه جدی به نظام تعلیم و تربیت است

فرماندار دماوند با بیان اینکه اعتلای کشور در گرو توجه جدی به نظام تعلیم و تربیت است، گفت: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش برای بلندمدت و تربیت آینده سازان کشور باید سیاست‌گذاری شود.

  • کد خبر: 322826
  • تاریخ خبر: دوشنبه 27 دی 1400 - 10:46

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، روز دوشنبه رضا طاهرخانی، رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت: نگاه به آموزش و پرورش باید نگاه به یک دستگاه زیربنایی باشد، نه مصرفی؛ علاوه بر این سرمایه گذاری در آموزش و پرورش  برای بلندمدت و تربیت آینده سازان کشور باید سیاست‌گذاری شود.

وی افزود: برای تحقق منطق و هدف انسان سازی، آموزش و پرورش به عنوان لشکر عظیم فرهنگی نیازمند زیربنای مستحکم و تحول بنیادی هستیم.

ایشان در ادامه به موضوع عدالت آموزشی نیز اشاره کرد و گفت: عدالت آموزشی و بهره‌مندی دانش آموزان از سهم مناسب خود در سطح شهرستان به ویژه در روستاهای دوردست و همچنین شناسایی و پرورش استعدادها که امروز موضوع عدالت آموزشی حساس تر از گذشته است،بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

طاهرخانی ضمن تاکیدبر توجه ویژه به بعد پرورشی در آموزش و پرورش گفت: با توجه به موضوع آموزش مجازی باید برای فعالیت های پرورشی شیوه جدیدی برنامه ریزی گردد تا این موضوع مهم مورد غفلت قرار نگیرد.

شایان ذکر است درپایان این نشست از زحمات اعضای شورای آموزش و پرورش تقدیر شد.