دیدار مسئولان شهرستان دماوند با خانواده شهیدان ولی عابدی

این دیدار با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام ولی عابدی و تکریم از خانواده شهدا در شهرستان دماوند انجام شد

  • کد خبر: 329476
  • تاریخ خبر: يکشنبه 18 ارديبهشت 1401 - 18:27

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند عصر روز دوشنبه ابوالفضل حلیم زمهریر معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند به همراه حجت الاسلام و المسلمین فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند، حجت الاسلام و المسلمین اسفندیار، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران، سرهنگ نجفی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان دماوند، رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با خانواده شهیدان دیدار و گفتگو کرد.
این دیدار با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام ولی عابدی و تکریم از خانواده شهدا در شهرستان دماوند انجام شد.
طلبه شهید مجید ولی عابدی در سال 1342 در شهرستان دماوند و روستای مرائ دیده به جهان گشود و دردوم فروردین ماه سال 1361، در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه شرهانی  بر اثر اصابت گلوله در سن 19 سالگی به درجه رفیع  شهادت نایل آمد و پیکر مطهرش در گلزار شهدای روستای مراء به خاک سپرده شد.
شهید امیر ولی عابدی در سال 1339 در شهرستان دماوند و روستای مرائ دیده به جهان گشود و درهفدهم دی ماه سال 1360، در درگیری با اشرار ضد انقلاب در مریوان  در سن 21 سالگی به درجه رفیع  شهادت نایل آمد و پیکر مطهرش در گلزار شهدای روستای مراء به خاک سپرده شد.
گفتنی است اولین کنکره شهدای طلاب استان تهران در اوایل خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد و کنگره کشوری شهدای طلاب نیز در تیرماه سال جاری در استان قم برگزار می گردد.