در راستای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان دماوند صورت پذیرفت

بازدید فرماندار شهرستان دماوند از واحد پرورش مرغ پولت و نیمچه مرغداری دکتر اکبری دربخش مرکزی شهرستان دماوند 

  • کد خبر: 329894
  • تاریخ خبر: دوشنبه 26 ارديبهشت 1401 - 12:41

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند روز دوشنبه رضا طاهرخانی به همراه سلیمانی بخشدار مرکزی، حیدری، رئیس اداره جهاد کشاورزی، احمدی رئیس اداره صمت شهرستان و جمعی از مسئولین از واحد پرورش مرغ پولت، نیمچه مرغداری دکتر اکبری واقع در روستای سربندان بازدید کرد.
گفتنی است این بازدید در راستای فرایند تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان دماوند صورت گرفت.
فرماندار شهرستان دماوند در این بازدید با اشاره به اهمیت استفاده از تمام ظرفیت ها و امکانات شهرستان در راستای تحقق شعار سال و حل مشکل تولید کنندگان گفت:ایجاد بستر مناسب برای تولید و رفع موانع و مشکلات موجود در آن و ایجاد اشتغال از جمله اهداف اولویت دار درشهرستان دماوند می باشد.
رضا طاهر خانی در حاشه این بازدید گفت: واحد پرورش مرغ پولت در شهرستان دماوند یکی ازمجهزترین و مکانیزه ترین واحدها در استان تهران می باشد که باید با همکاری و تعامل دستگاه‌های شهرستانی و استانی حمایت بیشتری از این واحد جهت تولید و اشتغالزایی انجام شود.
گفتنی است: واحد پرورش تمام مکانیزه مرغ پولت، نیمچه مرغداری دکتر اکبری از سال 1396 در روستای سربندان واقع بخش مرکزی شهرستان دماوند شروع به کار نموده است که ظرفیت تولید سالانه 400 هزار قطعه مرغ تخم گذار و اشتغالزایی 10 نفر به صورت مستقیم به را دارد. 
لازم به ذکر است از جمله مشکلات مطرح شده در این بازدید می توان به مشکل در تأمین نهاده ها و ساخت و ساز غیر مجاز در اطراف این واحد اشاره نمود، که با دستور فرماندار شهرستان دماوند مقرر شد دستگاه های متولی سریعا نسبت به پیگیری و رفع آنها اقدام کنند.